úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Havlíčkobrodská nemocnice má opravený heliport. Práce na střeše vyšly na 13 milionů

Nemocnice Havlíčkův Brod zřizovaná Krajem Vysočina má opravený heliport. Práce spojené s opravou střechy hlavní lůžkové budovy, na které vrtulníky záchranářů přistávají, stály 13 milionů korun. Začaly v červnu. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí nemocnice Petra Černo.

Bez větších oprav vydržela přistávací plocha na nejvyšší budově v nemocničním areálu, v níž sídlí gynekologie a chirurgie, 22 let. „Tato část nemocnice byla uvedena do užívání v květnu 1996 a od té doby se zde prováděla pouze běžná údržba a menší opravy. Po revizi heliportu a střechy obou pavilonů v roce 2018 jsme se rozhodli přistoupit k opravám," řekl technický a provozní náměstek nemocnice Josef Tvrdý.

Po celou dobu oprav byl nemocniční heliport nefunkční, letecká záchranka přistávala na letišti v Havlíčkově Brodě a pacienty převážely do nemocnice sanitky.

Heliport na střeše budovy má i nemocnice v Novém Městě na Moravě na Žďársku. U zbylých tří krajských nemocnic v Pelhřimově, Třebíči a Jihlavě přistávají letečtí záchranáři na zemi. Leteckých zásahů měli loni záchranáři na Vysočině 644.

Autoři | Foto Nemocnice Havlíčkův Brod / Facebook

Štítky nemocnice, Havlíčkův Brod, vrtulník, střecha, oprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.