sobota 8. srpna 2020 Soběslav

Učme se přežít jede letos opět do Jihlavy

Jste vlastníkem motocyklu? Pokud ano, přijďte strávit příjemný den na polygon v Jihlavě. Na "Učme se přežít" je každý vítán. Pořadatelé si zakládají na tom, že kurz pro vás bude zážitek a že vše, co se dozvíte a naučíte je nadmíru užitečné. Při řízení motocyklu v provozu platí víc než kdekoliv jinde, že i malá chyba může být krutě trestána a mít tragické následky.

Učme se přežít je název projektu, který se snaží snížit počet a zejména pak následky dopravních nehod motocyklistů. Za tímto účelem vznikl program, který již má svou historii a výsledky a který se zaměřuje na to nejdůležitější, co by každý motocyklista měl bezpodmínečně znát a umět. Při řízení motocyklu v provozu platí totiž víc než kdekoliv jinde, že i malá chyba může být krutě trestána a může mít tragické následky.

Většina vážných dopravních nehod motocyklistů je v silničním provozu spojena s přeceňování schopností, nedostatečnými zkušenostmi, ztráty sebekontroly atp. Tyto příčiny dopravních nehod můžeme také nazvat – nedostatečnými dovednostmi. V autoškole se motocyklista naučí spoustu věcí spojených s provozem, nicméně zde není prostor na trénování rizikových situací, které v provozu mohou nastat. Nehledě na to, že každý motocykl se chová odlišně, s těmito odchylkami se musí při tréninku počítat. Za významnou část dopravních nehod motocyklistů mohou také ostatní účastníci silničního provozu.

Historie projektu „Učme se přežít“ začíná v roce 2010 a v průběhu let se do něj připojila řada partnerů. BESIP byl od počátku projektu v roli garanta a dohlížel na správnost a průběh realizovaných aktivit v projektu.

Registrovat na první dubnové kurzy se můžete na ucmeseprezit.cz.

Tisková zpráva

Štítky Tým silniční bezpečnosti, prevence, škola, nehoda, Učme se přežít, motocykl

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.