<

Aktuálně

Rok 2025 na jihlavské matrice: Svatba proběhla v zoo u kapybar i pod borovicí více...

VIDEO: Těžký den Martina Prokopa. V maratonské etapě Dakaru otočil auto na bok více...

Jihlavská Drbna bodovala v soutěži o památkách. Odnesla si hned dvě ocenění více...

Icom transport odejde z Pelhřimovska a Humpolecka dřív. Kraj hledá řešení více...

DRBNA HISTORIČKA: Honvéd srazil bruslařku v klobouku a vojáci běželi pro šavle více...

FOTO: U jihlavské nemocnice je nové parkoviště, práce na parkovacím domě stojí

Pětasedmdesát nových parkovacích míst je od minulého týdne k dispozici v areálu jihlavské nemocnice. Částečně tak řeší situaci s parkováním, kterou definitivně zlepší až otevření parkovacího domu na konci letošního roku.

Zbouráním nevyužívaných skladů se podařilo získat provizorní plochu pro pětasedmdesát aut. „Slouží pouze zaměstnancům, ale veřejnosti to uleví,“ informovala mluvčí nemocnice Monika Zachrlová. Přestože je vjezd na novou parkovací plochu možný jen na zaměstnaneckou kartu, přesunou se tam desítky aut, která do minulého týdne parkovala na místech určených pro veřejnost. Situace ale bude zřejmě komplikovaná až do konce letošního roku, kdy se otevře parkovací dům budovaný v této lokalitě.

Výstavba dlouho očekávané budovy pro stovky aut pokračuje přípravou stavební jámy a zakládáním. „V současné době jsou práce na založení pozastaveny z důvodu nízkých teplot, kdy byl zastaven provoz betonáren,“ řekl Jihlavské Drbně hejtman Martin Kukla (ANO). Zároveň doplnil, že dělníci museli nad rámec původní smlouvy odstranit také zbytky dřívější stavební konstrukce v místě stavby.

Hejtmanství zároveň pracuje na projektové dokumentaci, která by umožnila navýšení kapacity z původně plánovaných 431 míst na 704. Dvě další patra však budou vyžadovat změnu územního plánu města Jihlavy. Ceny parkování v nové budově zatím nejsou známé. Hejtman předpokládá, že budou stejné jako jinde v areálu, poslední slovo ale bude mít vedení nemocnice.

Parkovací dům u nemocnice má být o tři patra vyšší, tím nabídne přes sedm set míst

Mezi deset největších parkovacích domů v republice se může zařadit ten u jihlavské nemocnice, pokud se hejtmanství podaří prosadit navýšení kapacity o více než polovinu.

To v minulosti řešilo také situaci, kdy v areálu nechávali svá auta řidiči obávající se modrých zón ve městě. Zaplatili sice více peněz, vyhnuli se ale seznamování s novými pravidly parkování. Zároveň však zabírali místa určená pro pacienty a návštěvy. Tento nešvar vyřešila úprava ceníku i současná situace. „Teď je u nás opravdu komplikované zaparkovat. Auta stojí na trávníku a všude, kde to jde, takže je pravděpodobně jednodušší zaparkovat kdekoli jinde,“ uzavřela s mírnou nadsázkou Zachrlová.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky parkovací dům, Nemocnice Jihlava, výstavba, parkoviště, kapacita

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.