Aktuálně

VIDEO: Pracuje se i v dešti. Co se teď děje v uzavřeném Jihlavském tunelu? více...

Na Březinkách, u soudu, na dopravním hřišti. Kde všude lidem v Jihlavě chybí lavičky? více...

Kulturní tipy: Festivaly budou na Čeřínku a v Lukách, Marek Ztracený v Jihlavě více...

Řidič v Brtnici vjel do protisměru. Následně narazil do lampy a do domu více...

Policisté dál kontrolují kamiony, dvakrát už padla kauce dvě stě tisíc korun více...

Policie zastavila cizince kvůli rychlé jízdě. Měl přes jedno promile alkoholu více...

Kulturní tipy: Festivaly budou na Čeřínku a v Lukách, Marek Ztracený v Jihlavě

Zajímavé akce nabízí nadcházející víkend na Jihlavsku. Na své si přijdou zejména milovníci koncertů. Do Jihlavy totiž zamíří Marek Ztracený, na Čeřínku a v Lukách pak budou festivaly.

Velkou a známou akcí je Čeřínek fest, který od roku 2008 pořádá na své chatě Jurda z Divokýho Billa. V pátek zahrají například Pio Squad nebo Gaia Mesiah, v sobotu pak Rybičky 48, Tomáš Klus či Visací zámek. Kromě toho budou divadla, tvůrčí dílny a třeba i bazén a pásový bagr. Festival, který je určený pro celou rodinu, začíná dnes hodinu po poledni, v pátek je vstupné osm set korun, v neděli tisícovka a za oba dny dvanáct set. Děti do sto padesáti centimetrů zaplatí stovku.

Další tradiční akcí je Festival malých pivovarů Jihlavska, který se koná v sobotu od dvou odpoledne v Lukách nad Jihlavou. Od osmi večer začne hrát hlavní hvězda, kterou bude stejně jako loni XIII. století, letos s delším programem. Kromě hudby mohou návštěvníci přijít ochutnat zlatavý mok od malých pivovarů z okolí, svůj stánek na akci bude mít Kozlíček z Horních Dubenek, Rupreznz z Uhřínovic, Madcat z Kamenice i další. Vstupné je sto padesát korun.

Lákavý je i koncert Marka Ztraceného, který se koná už dnes od čtyř hodin odpoledne v areálu letního kina v Jihlavě. Atmosféra bude skvělá, je totiž vyprodáno, zpěvák navíc slibuje, že celá tour bude velmi energická. Vystoupí také hosté, zpěvačka Kateřina Marie Tichá a záchranář Marek Dvořák.

Podstatně klidnější akcí pak bude setkání historických vozidel v Šimanově, to se bude konat v sobotu u obecního úřadu a i letos se tam chystají majitelé historických motorek, aut, traktorů, ale i vojenská technika a historická jízdní kola. Majitel nejkrásnějšího auta a motorky si odveze cenu, nebude chybět tombola, atrakce pro děti a společná jízda po okolí. Vstupné na akci se neplatí.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Festival, Čeřínek fest, Festival malých pivovarů, Marek Ztracený, historická auta, kulturní tipy

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.