Jihlavská zoologická zahrada má nového obyvatele. Je jím osmiletý samec vlka, který během středy přicestoval z Tierpark Berlin. Bude dělat společnost naší samici, která k nám přišla již v roce 2017 z Barcelony. Ta se narodila v roce 2010.
Jak uvedla Simona Kubičková ze Zoo Jihlava, původní samec měl závažné zdravotní problémy. „A přišli jsme o něj v roce 2021. Po dlouhém čekání jsme nyní přivítali nového obyvatele," sdělila Simona Kubičková.
Jihlavská zoologická zahrada, která je na Vysočině oblíbeným cílem turistů, s chovem vlků začala před sedmi lety, tedy v roce 2016. „V naší zoo najdete jednoho z nejvíce ohrožených evropských poddruhů vlka obecného. Je jím vlk iberský (Canis lupus signatus), který v současné době přežívá na Pyrenejském poloostrově v počtu posledních zhruba 2000 jedinců. Na rozdíl od mnoha dalších poddruhů vlka netvoří velké smečky, ale žije solitérně v párech nebo v rodinách po dobu odchovu štěňat," dodává Kubičková.
Nový samec si zatím zvyká na prostředí jihlavské zoo a se samicí se budou teprve seznamovat. „Prosíme proto návštěvníky o ohleduplné chovaní v okolí jejich výběhu," vyzývá návštěvníky Simona Kubičková.
S dobrou zprávou přišli před pár dny pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, ti se díky záběrům z fotopasti dozvěděli o narození vlčích mláďat. Tento chovatelský úspěch se ve Žďárských vrších podařil po téměř 200 letech.
Úterý, 8. srpna 2023, 09:39
Žďárské vrchy byly před několika týdny svědkem významné události. Téměř po 200 letech se tam totiž narodila vlčí mláďata. Jejich otcem je zcestovalý vlk Gagat, který pochází z Polska. Ten si svou partnerku a zároveň matku vlčat dovedl z oblasti...
Otcem mláďat je zcestovalý vlk Gagat, který pochází z Polska. Ten si svou partnerku a zároveň matku vlčat dovedl z oblasti Králického Sněžníku. „Díky průběžným údajům o poloze můžeme podrobně sledovat životní projevy vlčí rodiny. Kromě údajů o využívání prostředí nebo reakcí na rušení se dozvídáme i důležité údaje o potravě vlků. Víme například, že během Gagatova pohybu na našem území nebyla z míst, kterými prošel, hlášena žádná škoda na hospodářských zvířatech. Vybraná místa delšího pobytu byla ve spolupráci s Hnutím DUHA prověřována s cílem nalézt zbytky potravy. Díky tomu víme, že potravu vlka tvoří především srnec, prase divoké nebo jelen, tedy druhy, které dnes působí rozsáhlé škody na zemědělských kulturách i lesích. Ve své domovině ve středním Polsku lovil také bobry,“ vysvětluje zoolog Petr Műckstein z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
Vlky mám strašně rád narozdíl od zku....rvených medvědů ,kteří neumí dělat nic lepšího než napad lidi rozj......ebávat včeliny a podobně!!!!!!!!!!