čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Kvůli opravám bude uzavřena spojnice na Heulose. V orientaci pomůže interaktivní mapa

Chodíte rádi do jihlavského lesoparku Heulos? Pak si budete muset možná najít trochu jinou cestu, než na kterou jste zvyklí. Od pondělí 26. července totiž v lesoparku Malý Heulos podél řeky Jihlávky vedle zoologické zahrady začnou stavební práce. Opravovat se bude především opěrná zeď a také instalovat odvodnění. Cesta kvůli tomu bude uzavřena.

„Město předá staveniště zhotoviteli v pondělí 26. 7. 2021 a ještě v ten den se začne na místě pracovat. Uzavřena bude cesta v mapě označená červenou barvou. Modře je vyznačena objízdná trasa pro cyklisty a pro kočárky. Chodci si mohou najít v lesoparku Heulos cestu vyznačenou fialově,“ upozorňuje Radovan Daněk, mluvčí jihlavské radnice.

Na místě se bude opravovat opěrná zeď podél toku řeky Jihlávky v celkové délce cca 173 metrů. V místě největších erozních poruch v celkové délce cca 81 metrů dojde k podepření zdi novou konstrukcí ze železobetonu a kamene. „Dále dojde k osazení odvodňovacích žlabů do problematických úseků ke svedení dešťové vody. Projekt dále počítá s opravou a výměnou poškozeného zábradlí. Současně budou provedeny i lokální opravy komunikace. Město předpokládá, že stavební práce potrvají asi 3 měsíce, skončit by tak měly v průběhu října,“ jmenuje mluvčí Daněk.

Ohodnoť článek

Foto Manan CZ

Štítky Heulos, oprava, cesta, uzavírka, mapa, interaktivní, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.