čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Překáží vám doma nepotřebné kolo? Věnujte ho do Afriky

Také v tomto roce se v Jihlavě konala kampaň Do práce na kole (DPNK). Jen z jihlavského magistrátu se jí letos zúčastnilo více než třicet zaměstnanců. Ti doplnili početnou účast z Jihlavy, která se díky 540 soutěžícím stala nejúspěšnějším krajským městem v republice, a porazila tak i tradiční cyklistická města jako Pardubice, Hradec Králové nebo Olomouc.

Vyhlášení vítězů kampaně, ve které bylo hlavní cenou skládací městské kolo a desítka deskových her, proběhlo při vernisáži výstavy fotografií sbírky Kola pro Afriku. 

Brýle i kola jsou po centrálním svozu, opravě či případném využití na náhradní díly dopravována do oblastí v Africe, a poté darována dětem ve školách. Více informací o projektu najdete ZDE

„Sbírka stále pokračuje, kola je možné odevzdávat do Útulku pro opuštěná a nalezená zvířata v Pístově. Další svoz do centrálního skladu v Ostravě, se kterým nám pomáhají členové Hasičského záchranného sboru ČR, proběhne ke konci června. V letošním roce bylo odvezeno již přes 80 kol a dalších 120 kusů čeká na zmíněný svoz. Na podzim minulého roku jsme nasbírali 200 kol,“ uvedla koordinátorka Projektu Zdravé město (PZM), která zajišťuje sbírku i soutěž DPNK, Alice Jandejsková

PZM zajišťuje také sběr Brýlí pro Afriku. Ty je možné celoročně odevzdávat na Turistických informačních centrech, tedy na Bráně Matky Boží a v historické budově jihlavské radnice na Masarykově náměstí. V minulém roce se takto podařilo dětem do Afriky poslat 850 brýlí. 

Hodnocení článku je 34 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Magistrát města Jihlavy | Zdroj Magistrát města Jihlavy

Štítky kolo, sbírka, Afrika, Jihlava, radnice, útulek, Pístov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.