pondělí 21. června 2021 Alois

Kopni do vrtule a zabojuj s obezitou! Unikátní štafetový běh odstartuje 14. června v Ostravě

PR článek

Nenechat se pohltit negativní náladou ve společnosti, semknout se jako za dob Nagana nebo šití roušek, navíc si dát pořádně do těla a podpořit dobrou věc. Přesně to je smyslem projektu Kopni do vrtule. Přes šest set osmdesát kilometrů dlouhý štafetový běh plný zvučných jmen odstartuje 14. června ve 12:00 v Ostravě a během šesti dnů propojí hned několik velkých měst. Díky moderním technologiím a speciálně vyvinuté aplikaci se může přidat každý. Výtěžek ze startovného poputuje Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové na boj proti obezitě.

„Chceme do projektu zapojit všechny, kteří mají zájem udělat něco pro své zdraví, doplnit endorfiny a na chvíli zapomenout na těžkosti dnešní doby. Navíc při tom každý pomůže dobré věci,“ usmívá se Pavel Kratochvíl z pořádající agentury Shake marketing. Štafeta se rozběhne 14. června ve 12:00 od Avion Shopping Parku v Ostravě, postupně zavítá například i do Olomouce, Brna, Pardubic, Prahy a 19. června skončí v Plzni. „Celkem nás čeká přes 680 kilometrů, 128 hodin běhu a 31 předávek. Je se na co těšit,“ uvádí organizátor projektu.

Současná situace je již epidemiologicky příznivá, a tak se lidé mohou kdekoliv a kdykoliv ke štafetě připojit, aby o zážitek spojený s dobrým pocitem běhu nepřišli. Nebo je možné štafetu podpořit účastí podél trasy: „Určitě rádi uvidíme každého, kdo nám podél trasy bude fandit a zamává nám třeba šátkem nebo kusem oděvu a roztočí tak pomyslnou vrtuli s námi, ale především se budeme těšit na všechny, kteří se prostřednictvím virtuální aplikace k akci přidají a vyberou si jednu z pohybovou aktivit, jež je jim nejvíce blízká,“ říká Kratochvíl. Štafetu povede spoluorganizátor projektu Rozběháme Česko a zkušený team složený z ambasadorů této organizace.

Zájemci se nejprve zaregistrují na webu www.kopnidovrtule.cz, obdrží startovní číslo a poté si budou moci zvolit běh, chůzi, jízdu na kole nebo z dalších aktivit. Aktivity lze podle libosti střídat po celou dobu konání unikátní štafety, každý realizovaný pohyb se pak pomocí aplikace nahraje a započítá. „Už nyní se nemůžeme dočkat, až se k nám příště lidé připojí v reálném čase a na reálném místě,“ podotýká organizátor projektu a dodává, že v tuto chvíli už je naplánován podzimní běh z Hradce Králové přes Liberec, Teplice, Karlovy Vary, Plzeň až do Českých Budějovic.

Garantem projektu je obezitolog, endokrinolog a tělovýchovný lékař Českého olympijského výboru Martin Matoulek, patrony pak kardiochirurg Jan Pirk, fotbalový trenér Petr Uličný, motocyklový závodník a několikanásobný účastník Rally Dakar Rudolf Lhotský nebo moderátor Lukáš Kobza. Štafetu z Ostravy odstartují hokejisté HC RIDERA VÍTKOVICE a jejich členy Roman Polák, Miloš Holaň starší i Miloš Holaň mladší, Lukáš Krenželok, Rostislav Marosz, Patrik Rimmel a Vladimír Svačina. Mezi další účastníky štafety patří sportovní kluby jako je např. SK Sigma Olomouc, HC Olomouc, podpořila nás i Česká unie sportu. Výtěžek ze startovného poputuje Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové na boj proti obezitě. Přidejte se i vy a pořádně kopněte do vrtule!

Ohodnoť článek

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Kopni do vrtule, pohyb, obezita, běh, štafeta

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.