neděle 7. března 2021 Tomáš

Smutná zpráva pro Jihlavu. Zemřela bývalá ředitelka ZŠ Seifertova Stanislava Prokešová

, aktualizováno 18. ledna 2021, 16:45

Z jihlavské radnice přišla dnes odpoledne smutná zpráva. Informuje o úmrtí Stanislavy Prokešové, která byla dlouhých 17 let ředitelkou ZŠ Seifertova. Právě díky ní má škola do dnes v každém ročníku sportovní třídu zaměřenou u chlapců na lední hokej a u dívek na moderní gymnastiku a synchronizované bruslení.

Stanislava Prokešová vystudovala Pedagogickou fakultu v Brně, poté působila jako učitelka tělesné výchovy a biologie.

Stanislava Prokešová se ve sportu začala věnovat nejprve krasobruslení a tenisu. Po příjezdu Zdeny Liškové – Honsové, olympijské vítězky ve sportovní gymnastice z Londýna do Jihlavy, se začala pod jejím vedením věnovat sportovní gymnastice, ve které se během dvou let dostala do gymnastického reprezentačního družstva juniorek ČR, navíc se dostala i do přípravného týmu na olympijské hry v Tokiu a Mexiku.

Získala významná ocenění 

„Účastnila se také mezinárodních závodů a vystoupení v evropských státech  i v Kanadě, souběžně s tím se ještě věnovala atletice, volejbalu a závodnímu tanci. K ukončení závodní činnosti Stanislavu Prokešovou donutilo zranění krční páteře. Od té doby trénovala děti, a to nejdříve ve sportovní gymnastice, později i v moderní gymnastice,“ jmenuje Aneta Hrdličková, mluvčí jihlavské radnice.

V roce 2008 byla Stanislavě Prokešové udělena tehdejším primátorem města Jaroslavem Vymazalem Cena primátora statutárního města Jihlavy. V minulosti jí byla také udělena medaile J. A. Komenského II. stupně, a to za její tvůrčí a obětavou pedagogickou práci spojenou s rozsáhlou sportovní činností.

„Na paní ředitelku budou vzpomínat generace jejích žáků, kolegové ze školy a mnozí další, s nimiž se setkávala ve svém aktivním pracovním i osobním životě,“ dodala Hrdličková.

Stanislava Prokešová zemřela ve věku nedožitých 76 let. 

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Magistrát města Jihlavy

Štítky Stanislava Prokešová, úmrtí, ZŠ Seifertova, sport, vzdělání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.