pátek 22. listopadu 2019 Cecílie

Kulturní akce uspořádaná rychle a bez formulářů? Takovou možnost nabízí jihlavská radnice

Jihlava přichází se zajímavou nabídkou, která se týká organizování nejrůznějších kulturních akcí. Město totiž zpřístupní veřejný prostor a usnadní pořadatelům konání malých a komunitních kulturních akcí. Rychle a bez nutnosti vyplňovat různé formuláře. Seznam uživatelsky vstřícných míst by měl být zveřejněn v průběhu léta.

„Na místech připravených pro kulturu bude mít organizátor možnost uskutečnit svoji akci rychle a pohodlně díky přehlednému rezervačnímu systému dostupnému z webu města, jednoduchým pravidlům užívání a minimální administrativě. Namísto vyplňování mnoha formulářů a návštěv několika odborů magistrátu bude stačit jen jeden online vyplněný dokument a jediný podpis,“ uvedla radní pro oblast kultury města Silvie Čermáková.

V seznamu budou prostory různých velikostí a charakterů, například Smetanovy sady, Václavský parkán, Český Mlýn, Keťásek nebo Park Gustava Mahlera.

„Chceme vyjít vstříc všem organizátorům, kteří již nyní kulturní aktivity ve veřejném prostoru konají, ale také povzbudit ty, které možná dosud odrazovalo složité vyřizování na úřadech,“ doplnila Silvie Čermáková.

Foto Magistrát města Jihlavy

Štítky kultura, akce, organizace, web

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.