<

Aktuálně

Řidiče v Jihlavě čekají měsíce omezení. Třída Legionářů se na jaře rozkope více...

V aktuální chřipkové sezoně zaznamenali hygienici na Vysočině dvě úmrtí více...

Smutná zpráva z Dalešic: Policisté našli tělo svého kolegy dvacet metrů pod hladinou více...

DRBNA HISTORIČKA: Staří Jihlavané měli v zimě jistotu. Kachlová kamna více...

Policisté na dálnici D1 kontrolovali cizince, který neměl v Česku co dělat více...

U Kamenice dnes ráno havarovala řidička, skončila v nemocnici více...

Jihlava podpoří vzdělávání kulturou. Sedm vybraných projektů poputuje do škol

Tisková zpráva | Foto Magistrát města Jihlavy

Na začátku května byly městu představeny kulturní projekty, na jejichž tvorbě se budou moci podílet jihlavští žáci a studenti, a to díky dotačnímu programu Jihlava vzdělává kulturou. V Horáckém divadle se 9. května sešli zástupci města, kraje, škol, veřejnosti i podnikatelů, kterým autoři kulturně vzdělávacích projektů prezentovali své plány pro spolupráci se studenty základních i středních škol.

„Podnikatelé oceňovali, že studenti budou v některých případech zapojeni do dlouhodobých projektů, které musejí naplánovat, rozdělit si úkoly, postupně plnit, ukončit a vyhodnotit. To odpovídá praxi, mladým zaměstnancům podobné zkušenosti chybí,“ sdělil primátor města Rudolf Chloupek.

Město má na vzdělání prostřednictvím kultury připraveno 500 tisíc korun. Hodnotící komise na květnové prezentaci doporučila všechny předložené programy, ty budou podle výše požadované částky dále schvalovány radou města nebo zastupitelstvem.

„Celkové náklady na sedm doporučených projektů dosahují zhruba 450 tisíc korun. Mezi projekty najdeme i unikátní nápady, například superhrdinové českých dějin zpracovaní jako artistické představení na šálách nebo život vysočinského spisovatele a básníka Jana Zahradníčka a doba 50. let minulého století ze tří různých úhlů pohledu,“ přiblížila Ivana Jelínková, manažerka strategie kultury a cestovního ruchu městského odboru školství kultury a tělovýchovy.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky kultura, projekt, studenti, praxe, vzdělání, Jihlava, Rudolf Chloupek, Jan Zahradníček

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.