čtvrtek 21. listopadu 2019 Albert

Zoo Jihlava tento rok slaví šedesát let. Mimo jiné nabídne výstavu v jihlavském Muzeu Vysočiny

Jihlavská zoologická zahrada tento rok slaví své významné výročí. Své první návštěvníky přivítala před 60 lety. U příležitosti tohoto výročí svého fungování se rozhodla uspořádat výstavu s názvem Skoro všechno o zoo. Návštěvníkům bude zpřístupněná 8. února v jihlavském Muzeu Vysočiny.

Výstava Skoro všechno o zoo lidem nabídne informace ohledně historie jihlavské zoo, vše bude doplněno fotografiemi. Děti i dospělí návštěvníci muzea mohou hledat dětskou stopu, a ti nejlepší pak mohou vyhrát permanentní vstupenku do Zoo Jihlava.

ČTĚTE TAKÉ: Zoo Jihlava vloni navštívilo rekordních 334 500 lidí. Pomohly nové druhy zvířat a pěkné počasí 

Součástí výstavy bude hrací koutek pro nejmenší návštěvníky.

Skoro všechno o zoo bude k vidění od 8. února do 2. dubna, a to každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin.

Zoo Jihlava:

Jeden z nejvyhledávanějších turistických cílů na Vysočině i v celé České republice. O její oblíbenosti svědčí i rekordní návštěvnost v roce 2016, branami zoologické zahrady prošlo 334 500 lidí. K vidění je zde téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením, umístěných v zajímavých expozicích - africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, pavilon šelem, Australská farma či Africká savana a mnohé další. Zahradu spravuje město Jihlava, které do ní v minulých letech s podporou evropských fondů investovalo 130 milionů korun.  

Foto Lenka Dvořáková

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.