Aktuálně

Před 12 lety zemřel vůbec první hejtman Vysočiny a prezident NKÚ František Dohnal více...

Místo sedmdesátky stovkou. Řidič na Třebíčsku překročil rychlost, navíc byl opilý více...

Zlaté devadesátky: Ledňák za 50 haléřů, káva zdarma. Lidé vzpomínají na jihlavskou Manu více...

Tři hazardéři na D1. Jeden z nich se řítil rychlostí 214km/h, hned přišel o papíry více...

Hlídka v Jihlavě zastavila opilého řidiče, který ani nevlastní řidičák více...

Žďárské muzeum techniky nadchne malé i velké. Některé exponáty jsou dar od lidí více...

Na Žďársku dnes ráno komplikuje dopravu náledí. Během dne může dále sněžit

Autoři

Náledí dnes dělá řidičům problémy na Žďársku. Kluzká vozovka komplikuje dopravu na silnici I/19 mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě a I/37 mezi Žďárem nad Sázavou a Ždírcem nad Doubravou, řekl Vít Kryštof z dispečinku Krajské správy a údržby silnic v Jihlavě. Řidiči podle něj musí věnovat jízdě zvýšenou opatrnost.

„Během noci spadlo několik milimetrů sněhu, který roztál a vlhkost nad ránem kvůli nízkým teplotám pod nulou zmrzla,“ řekl Kryštof. Na udržení silnic ve sjízdném stavu vyslali silničáři dva sypače.

Na Vysočině je po ránu zataženo, vane čerstvý vítr, teploty se pohybují od nuly do minus tří stupňů Celsia. Zpočátku místy, postupně na většině území meteorologové očekávají občasné, přechodně místy i trvalejší sněžení. Večer ubývání srážek a později částečně i oblačnosti.

Nejvyšší odpolední teploty dosáhnou minus jednoho až plus tří stupňů. Silný severní vítr může v nárazech ve vyšších polohách dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů v hodině a bude vytvářet sněhové jazyky.

Ve čtvrtek má být na Vysočině podle předpovědi oblačno až zataženo, během dne ojediněle přeháňky, v polohách nad 500 metrů sněhové. V noci klesnou teploty na nulu až minus tři stupně, nejvyšší denní vystoupí na dva až šest stupňů. Ve vyšších polohách bude místy stále hrozit tvorba sněhových jazyků.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky okres Žďár nad Sázavou, silnice, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Nové Město na Moravě, Ždírec nad Doubravou, Kraj Vysočina, doprava

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.