Počasí dnes16 °C, zítra18 °C
Středa 22. března 2023  |  Svátek má Leona

Vysočina zopakovala výběr firmy na obchvat Jihlavy. Na stavbu má kraj slíbenou dotaci 255 milionů korun

Kraj znovu vybral firmu na stavbu části silničního obchvatu Jihlavy. Postup zopakoval podle doporučení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), řekl po jednání krajské rady hejtman Vítězslav Schrek (ODS a STO). Výsledek kraj zveřejní, až skončí lhůta pro podání podnětu nebo odvolání účastníků řízení. Na stavbu má Vysočina slíbenou dotaci 255 milionů korun, lhůta pro čerpání peněz se ale kvůli průtahům při výběru dodavatele krátí.

První rozhodnutí o výběru stavební firmy zrušila krajská rada v polovině ledna. „Vyslyšeli jsme doporučení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a vyžádali jsme si nové reference od vítěze této zakázky," uvedl hejtman Vítězslav Schrek. Kraj také posuzoval nabídnutou cenu. Pokud teď proti výsledku nebude podaný podnět nebo odvolání, podepíše kraj s vybranou firmou smlouvu a podle hejtmana se může začít stavět. „V tuto chvíli běží patnáctidenní lhůta," řekl. Slíbenou dotaci by měl kraj vyčerpat do konce roku 2024.

Ve čtvrtek startuje oprava jihlavského přivaděče. Jak rekonstrukce omezí řidiče?

Od čtvrtka 10. března budou na jihlavském přivaděči, konkrétně na vytíženém úseku silnice I/38 mezi dálnicí D1 a mimoúrovňovou křižovatkou se silnicí III/03824 na ulici Romana Havelky, k vidění stavební dělníci. Ředitelství silnic a dálnic ČR v...

Vybrat stavební firmu na první část jihovýchodního obchvatu Jihlavy se kraj snaží od loňska. Jde o úsek dlouhý 2,4 kilometru, který má propojit silnice na Třebíč a Znojmo. Původně chtěla krajská samospráva postavit najednou celý obchvat měřící 5,5 kilometru, stavbu později rozdělila na dvě části kvůli průtahům ve výběrovém řízení na dodavatele. Oznámení o zahájení nového zadávacího řízení zveřejnil kraj podle věstníku veřejných zakázek loni v květnu. Předpokládaná hodnota této stavby bez DPH byla okolo 450 milionů korun.

Pro zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy vznikne u Pávova nová okružní křižovatka

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) plánuje úpravu stávající stykové křižovatky silnice I/38 a severní větve mimoúrovňové křižovatky Pávov ve 112. kilometru dálnice D1. Na popsaném místě vyroste nová okružní křižovatka.

Předpokládaná hodnota první zakázky na stavbu celého jihovýchodního obchvatu Jihlavy byla podle věstníku 700 milionů korun bez daně. Dodavatele vybralo minulé vedení Vysočiny už v září 2020. Zakázka byla vloni zrušená, protože se jeden z účastníků odvolal k ÚOHS.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jihočeský kraj

Štítky doprava, obchvat, stavba, správa, silnice, Jihlava, Kraj Vysočina, dotace, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, Vítězslav Schrek, ODS

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.