sobota 23. října 2021 Teodor

Řidiči, až do pátku pozor na rychlost. Policisté ji kontrolují po celé zemi, místa nejsou předem známá

Tisícovky policistů až do pátku na silnicích po celé republice budou kontrolovat dodržování povolené rychlosti jízdy, s kontrolami začali dnes ráno. Akce je součástí kampaně proti nepřiměřené rychlosti, za kterou stojí Česká asociace pojišťoven (ČAP), BESIP a Policie ČR. Nepřizpůsobení rychlosti patří dlouhodobě mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod. Za prvních šest měsíců letošního roku má na svědomí 78 zmařených lidských životů a 195 těžce zraněných, uvedla ČAP v tiskové zprávě.

Oproti pravidelné akci Speed Marathon nejsou v tomto případě předem známá místa, kde lze policejní hlídky potkat. 

Dopravní policie už na začátku prázdnin zvýšila dohled nad bezpečností a plynulostí provozu. „V současné chvíli na jednotlivých krajských ředitelstvích probíhají dopravně bezpečnostní akce, které budou sledovat zejména překračování povolené rychlosti,“ uvedla mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová. Doplnila, že řidiče také upozorňují na rizika vážných dopravních nehod souvisejících s nepřiměřenou rychlostí prostřednictvím informačních letáků kampaně Zpomal, dokud není skutečně pozdě. Policisté od začátku roku projednali přes 65 tisíc dopravních přestupků souvisejících s překračováním rychlostních limitů.

Vedle zvýšených policejních kontrol spouští v srpnu BESIP preventivně-edukativní roadshow. Návštěvníkům nabídne takřka autentický prožitek z vážné dopravní nehody. Ve vybraných městech Česka se lidé budou moci v srpnu a září v interaktivním stanu přesvědčit, že spěchat se nevyplácí. Harmonogram akce je k dispozici na stránkách kampaně

Ohodnoť článek

Štítky rychlost, měření, kontrola, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.