čtvrtek 23. září 2021 Berta

Dálniční most u Bíteše řidiči otestují už v pondělí. Nyní se dělají dokončovací práce

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) jde do finiše v opravách dálničního mostu ev.č. D1-201..2 u Velké Bíteše v jízdním pásu ve směru na Prahu. Aktuálně jsou již položeny živičné konstrukční vrstvy na předmostích, mostě i nájezdové větvi mimoúrovňové křižovatky Velká Bíteš a probíhají dokončovací práce.

„Například instalace svodidel, ochranné betonové nátěry říms atd. Most uvedeme do provozu jako celek v pondělí 26. července v podvečer, tedy o dva dny později oproti předpokladu. Důvodem je prodloužení práce na mostních závěrách. Nicméně i tak již v průběhu pátku pustíme provoz na odstavný pruh a do pondělního odpoledne se bude na mostě pracovat v pravém a levém jízdním pruhu vozovky. I nadále zde bude veden provoz v režimu 2+2 jízdní pruhy, jak tomu bylo doposud,“ informoval Martin Buček z ŘSD.

Po uvedení mostu do provozu v režimu předčasného užívání bude oprava pokračovat mimo vozovku dálnice, zejména pod mostem, kde je aktuálně provoz na silnici I/37 řízen kyvadlově semafory, avšak bez většího dopadu do dopravy na této komunikaci I. třídy.

Ohodnoť článek

Foto Ředitelství silnic a dálnic

Štítky D1, dálnice, most, oprava, Velká Bíteš, ŘSD

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.