sobota 24. července 2021 Kristýna

Práce na obchvatu Osové Bítýšky dost pokročily. Předčasné užívání je v plánu na září

Na budoucím obchvatu Osové Bítýšky nyní panuje čilý stavební ruch. Aktuálně na místě probíhají zemní práce, vegetační úpravy a pokládka odvodňovacích žlabů.

Od nové křižovatky se silnicí II/390, která ohraničuje část obchvatu, kam již byla doprava převedena, probíhá pokládka asfaltových vrstev. „Dále ve směru na Velkou Bíteš se pokládá a hutní vrstva štěrkodrti. Asfaltové vrstvy, mimo obrusné, by měly být položeny v celé délce hlavní trasy obchvatu v polovině července. Výjimku budou zatím tvořit napojení na současnou silnici I/37,“ vysvětluje Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Aby se mohlo začít pracovat i na těchto bodech, bude silnice I/37 od začátku července uzavřena, tranzitní doprava bude převedena na objízdnou trasu po dálnici D1 a místní provoz přesměrován na značené objízdné trasy po komunikacích nižších tříd.

„Předpokládáme, že začátkem září již bude možné provoz převést na obchvat, a to v celé délce v režimu dočasného užívání stavby,“ dodává Buček důležitou informaci pro všechny řidiče.


 

Ohodnoť článek

Foto Ředitelství silnic a dálnic

Štítky obchvat, stavba, Osová Bítýška, I/37, doprava, ŘSD

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.