středa 25. listopadu 2020 Kateřina

Po obchvatu Nového Veselí začnou auta jezdit 30. října. Stejné datum má i Velký Beranov

Po novém obchvatu Nového Veselí na Žďársku začnou auta jezdit 30. října. O termínu zprovoznění nových 5,1 kilometru silnice druhé třídy informoval dnes kraj na svém facebooku . Ve stejný den by se měl podle dřívějších údajů kraje zprovoznit i nový silniční obchvat Velkého Beranova, který také ulehčí cestování mezi krajskou Jihlavou a Žďárem nad Sázavou.

Náklady na oba obchvaty jsou v součtu víc než 1,1 miliardy korun, kraj na ně čerpá evropské dotace. Na obou místech pracují stavební firmy od loňského jara. Obchvat městyse Nové Veselí a sousední vsi Budeč bude podle údajů kraje zhruba za 350 milionů korun, postavila ho firma Skanska.

Náklady na stavebně složitější obchvat Velkého Beranova jsou okolo 800 milionů korun. Tato nová část silnice je dlouhá 4,2 kilometru. Součástí stavby je pět mostů, opěrná zeď i protihluková stěna. Pracují tam firmy Eurovia CS a Colas CZ.

Na skoro 40 kilometrů dlouhé silnici mezi Jihlavou a Žďárem nad Sázavou už kraj v minulých letech postavil obchvaty Bohdalova a Jamného, na oba dostal dotace z EU. Vesnici Jamné objíždějí auta od června 2014, obchvat Bohdalova slouží od roku 2009.

FOTO: Obchvat Velkého Beranova už se rýsuje. Řidiči ho poprvé otestují 30. října

Stavba obchvatu Velkého Beranova, která byla zahájena 1. března 2019, jde podle plánovaného harmonogramu. Práce jdou už do finále tak, aby ho mohli řidiči poprvé otestovat už v pátek 30. října. Stavba na silnici II/353 patří mezi největší v Kraji...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Kraj Vysočina

Štítky stavby, silnice, doprava, Nové Veselí, Velký Beranov, obchvat

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.