středa 29. ledna 2020 Zdislava

Třebíč chce měnit systém parkování. Za analýzu zaplatí 300 tisíc korun

Třebíč si nechá zpracovat studii o parkování ve městě. Zaplatí za ni 300 tisíc korun. Hotová má být v polovině příštího roku. Od 1. ledna 2021 by podle ní mohl začít platit systém parkování na sídlištích i v židovské čtvrti, která je památkou UNESCO. Návrhy chce před zavedením radnice s lidmi projednat. Plánuje především omezit pohyb aut v turisticky navštěvované lokalitě a usnadnit parkování obyvatelům sídlišť. Novinářům to řekl starosta Pavel Pacal (Pro Třebíč).

Na sídlištích podle Pacala zbytečně parkují i firemní dodávky a nákladní auta, a zabírají tak místa osobním autům. Židovská čtvrť by si zase podle starosty zasloužila menší pohyb aut. „Studie má navrhnout změny jen z hlediska dopravního značení, například zákazy vjezdu. Nejedná se o návrhy stavební," řekl Pavel Pacal.

Prováděcí studii pro parkování na území města pro Třebíč zpracuje pražská společnosti SmartPlan s. r. o.

Židovská čtvrť, unikátní soubor 123 domů, je v seznamu světového dědictví UNESCO spolu se hřbitovem a bazilikou svatého Prokopa. Podle městského kulturního střediska loni návštěvnost Třebíče stoupla skoro o 12 procent, informační centra obsloužila přes 147 tisíc lidí.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky doprava, parkování, Třebíč

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.