Počasí dnes18 °C, zítra21 °C
Sobota 3. června 2023  |  Svátek má Tamara

Čerstvé květiny, ovoce, zelenina. Na jihlavském náměstí se po zimní pauze opět otevře tržnice

V pátek 1. dubna bude na jihlavském Masarykově náměstí opět zahájen provoz tržnice. Zájemci si sem mohou přijít nakoupit květiny, ovoce, zeleninu a také třeba rukodělné výrobky.

Služby města Jihlavy (SMJ) na tržnici zajistí prodejní místa na 14 pultech.

„Trhovci zde budou moci prodávat zemědělské produkty, květiny, potraviny, řemeslné a rukodělné výrobky. Prodávaný sortiment se ale většinou týká hospodářských přebytků. Jedná se zejména o ovoce, zeleninu a sazenice. Tento prodej převažuje zvláště v jarním období. Proto v jarních měsících trhovci prodávají nejvíce květiny, sazenice salátu, paprik, rajčat, okurek a dalších produktů,“ jmenuje Martin Málek, mluvčí SMJ, které tržnici provozují.

Prodejci za pronájem místa denně zaplatí 250 korun bez DPH, přičemž zájem trhovců o prodejní místa vždy úzce souvisí s aktuálním počasím.

Zázemí tržnice tvoří určený prostor, který není oplocen a na noc ho nelze zamykat. Na místě bude také mobilní umývárna pro prodávající.

„Dřevěný stánek, stojící u tržnice má k dispozici správce tržnice. Ten řídí prodej, vybírá poplatky a kontroluje oprávnění i podmínky prodeje. Tržnice je vybavena kontrolní váhou na převážení koupeného zboží. Trhovci budou mít v letním období nad pulty altány, které pokryjí vždy dva stoly naráz. Na tržnici se umístí kontejner na komunální odpad, papír, plasty a bioodpad,“ dodává mluvčí Málek.

Tržnice na Masarykově náměstí

zahájení provozu: 1. 4. 2022
ukončení provozu: 4. 11. 2022

Provozní doba: pondělí – pátek – 6:00 – 17:00, sobota, neděle – zavřeno

Ohodnoť článek

Foto pexels.com

Štítky tržnice, prodej, ovoce, zelenina, květiny, výrobky, náměstí, Masarykovo, Jihlava, Masarykovo náměstí, Martin Málek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.