neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

V Kraji Vysočina bude od ledna fungovat nová příspěvková organizace, zaměstná až deset odborníků

Kraj Vysočina bude mít od 1. ledna 2016 zcela novou příspěvkovou organizaci. Bude nést název Projektová kancelář Kraje Vysočina, příspěvková organizace. O jejím zřízení rozhodlo dnes na svém jednání Zastupitelstvo Kraje Vysočina.

Nová instituce s příspěvkem na provoz ve výši cca osm miliónů korun nabídne do budoucna uplatnění pěti až deseti odborníkům především na projektové řízení a veřejné zakázky.

„Nová příspěvková organizace bude mimo jiné především vytipovávat možnosti externího financování, vyhledávat vhodné dotační programy pro konkrétní záměry kraje a jeho příspěvkové organizace, zpracovávat a kontrolovat projektové žádosti, tvořit rozpočty projektů a mimo to dále řešit společné i centrální nákupy pro organizace kraje,“ vyjmenoval některé povinnosti nově vznikající příspěvkové organizace hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Po dnešním rozhodnutí zastupitelstva kraje o zřízení nové organizace bude následovat zapsání nového subjektu do Obchodního rejstříku a dále zřízení účtu nebo například uzavření nájemní smlouvy. Sídlo nové Projektové kanceláře Kraje Vysočina bylo vytipováno v docházkové blízkosti sídla Kraje Vysočina v Jihlavě na Žižkově ulici.

Kraj Vysočina v současné době zřizuje celkem 104 příspěvkových organizací, ve kterých je zaměstnáno více než 10 tisíc lidí. Kraj Vysočina tak patří přeneseně k největším zaměstnavatelům v regionu.

Foto: www.commons.wikimedia.org

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.