sobota 23. října 2021 Teodor

Na Vysočině hygienici zakázali koupání v rybníku Kachlička. Ředkovec a Sedlice jsou nevhodné

Na Vysočině hygienici vydali zákaz koupání pro rybník Kachlička na Havlíčkobrodsku, protože jeho voda obsahuje velké množství sinic. Nevhodné pro vodní rekreaci jsou kvůli vysokému obsahu sinic a chlorofylu ve vodě rybník Ředkovec na Havlíčkobrodsku a přehrada Sedlice na Pelhřimovsku. Krajská hygienická stanice to uvedla na svém webu.

Horší hodnocení než v při poslední kontrole v polovině července dostaly v tomto týdnu i některé další vodní nádrže. Nižší kvalitu vody mají přehrada Trnávka na Pelhřimovsku a na Žďársku rybník Medlov a Pilská nádrž. Hygienici tam lidem doporučují se po koupání osprchovat, protože znečištění vody v těchto nádržích by u některých mohlo způsobit zdravotní potíže.

Z celkových 19 vodních ploch kontrolovaných hygieniky si do poloviny prázdnin udrželo čistou vodu deset. Mezi ně patří Břevnická nádrž u Chotěboře, rybníky Velký Pařezitý a Malý Pařezitý poblíž Telče, zatopený lom u Horní Cerekve, přehrada Dalešice, rybník Velké Dářko, koupaliště v Rouchovanech a koupací biotopy v Šiklově Mlýně, Třešti a Jemnici. Nejvyhřátější z nich byl jemnický koupací biotop s teplotou vody okolo 25 stupňů Celsia. Například teplota vody ve dvousethekarovém Velkém Dářku byla 22,4 stupně.

Jen mírně znečištěnou vodu mají rybníky Domanínský a Sykovec na Ždársku a koupaliště v Novém Městě na Moravě.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto navylet.cz

Štítky rekreace, zdraví, koupaliště, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.