Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
KrimiKauza předražených sypačů opět u soudu. Joukl a Míka vinu odmítají, odkazují se na výroky znalců
Zhruba po roce se kauza předražené zakázky na krajské sypače dostala znovu k soudu. Žaloba viní bývalého náměstka hejtmana Libora Joukla a ředitele krajských silničářů Jana Míky, oba vinu odmítají. Hlavní líčení bude pokračovat v úterý.
KrimiSoud začal řešit údajně předražené sypače silničářů na Vysočině. Joukl i Míka vinu odmítají
Čtením obžaloby a výslechem obžalovaných dnes u Okresního soudu v Jihlavě začalo hlavní líčení v případu bývalého náměstka hejtmana Vysočiny Libora Joukla (ČSSD) a ředitele krajských silničářů Jana Míky. Oba muži jsou obviněni z předraženého nákupu sypačů pro krajskou správu a údržbu silnic na Vysočině, vinu však odmítají. Oběma hrozí trest vězení od dvou do osmi let.
KrimiNákup sypačů za desítky milionů na Vysočině směřuje k soudu
Případ náměstka hejtmana Vysočiny Libora Joukla (ČSSD) a ředitele krajských silničářů Jana Míky, obviněných z předraženého nákupu sypačů, půjde před soud. Krajský soud v Brně vyhověl stížnosti žalobce a zrušil usnesení Okresního soudu v Jihlavě, který jejich trestní stíhání zastavil. ČTK to sdělil okresní státní zástupce Kamil Špelda. Policie Joukla i Míku viní z předraženého nákupu sypačů pro silničáře.
KrimiSoudce zastavil stíhání náměstka hejtmana Vysočiny Libora Joukla
Soudce Zdeněk Chalupa zastavil stíhání náměstka hejtmana Vysočiny Libora Joukla (ČSSD) kvůli údajně předraženému nákupu sypačů pro krajské silničáře na Vysočině. Zastavení stíhání se týká také šéfa silničářů Jana Míky. Oběma hrozily dva roky až osm let vězení. Rozhodnutí je zatím nepravomocné, objevilo se v databázi soudních rozhodnutí.









