Počasí dnes23 °C, zítra21 °C
Pondělí 29. dubna 2024  |  Svátek má Robert

Jihlava vybojovala v Superlize malého fotbalu bronz, v duelu o třetí místo porazila Olomouc 8:3

Na Superfinále sice nedosáhli, ale rozhodně mohou být spokojeni. Hráči Jihlavy totiž v letošním ročníku Superligy malého fotbalu obsadili třetí místo. Rozhodl o tom sobotní duel proti Olomouci, který v rámci finálového dne v Českém Dubu ovládli výsledkem 8:3.

V zápase o třetí místo se na první branku čekalo poměrně dlouho. Prvním střelcem, který prolomil bezbrankový stav, byl v 17. minutě jihlavský Brtnický, na kterého o dvě minuty později navázal kanonýr Míča. Olomouc v závěru poločasu snížila zásluhou Kaďorka, který proměnil penaltu.

Druhý poločas byl branky bohatší. Ve 36. minutě se znovu prosadil jihlavský Míča, vzápětí už na 4:1 pro tým z Vysočiny upravila další z opor Svoboda. Za Hanáky pak v 41. minutě snížil a jiskru naděje vykřesal Mirvald, poslední desetimitovka však byla plně v režii Jihlavských.

Krátce po sobě totiž do černého podruhé v zápase zamířili Brtnický a Svoboda, aby po snížení taktéž dvougólového Kaďorka uzavřeli skóre Trojánek a Mazel.

Olomouc Mighty Ducks - Jihlava Miners 3:8 (1:2)

Branky: Kaďorek 2, Mirvald - Míča 2, Brtnický 2, Svoboda 2, Trojánek, Mazel.