Počasí dnes12 °C, zítra15 °C

Gladiators zakončili základní část čistým kontem v Ústí nad Labem, v semifinále je čeká Ostrava

Stylově o víkendu završili povedenou základní část hráči Vysočiny Gladiators. Přestože na jejich konečné druhé příčce se již nemohlo nic změnit, nic nepodcenili a suverénním vítězstvím 37:0 v Ústí nad Labem se pozitivně navnadili na blížící se play-off. V semifinále Snapbacks ligy totiž 3. července vyzvou ostravské Steelers.

Skóre zápasu otevřel hostující Benc, který si pro touchdown doběhl z 1yardové linie. A vlastně všechny bodové akce se odehrály na útočné polovině Gladiators. Na konci první čtvrtiny jim dokonce pomohli sami Blades, když jim darovali safety. Ve druhé čtvrtině Ústí vzdorovalo, ale k bodům to bohužel nevedlo. Jediný touchdown si před koncem poločasu připsal quarterback Vysočiny Dundáček, který si pro dalších šest bodů doběhl z 5 yardů.

Ve třetí čtvrtině bodoval hned dvakrát v rychlém sledu radoval D. Calta, který nejprve pro touchdown vrátil 45 yardů dlouhý punt return a jen o dvě minuty později si dalších šest bodů připsal po 18yardovém běhu. Skóre zápasu se naposledy měnilo necelou minutu před koncem třetí čtvrtiny, kdy si touchdown připsal Dunovský, který zachytil 22 yardů dlouhou Dundáčkovu přihrávku. Všechny touchdowny podpořil přesným extrapointem Kodým.

Ústí nad Labem Blades - Vysočina Gladiators 0:37 (0:9, 0:7, 0:21, 0:0)