<

Aktuálně

Nenapravitelný zloděj vzal útokem prodejnu v Jihlavě. Ukradl tvarůžky za tisíce více...

Nechci stagnovat, říká herec Maňák. Se seriálem z Jihlavy boduje i mimo ČR více...

VIDEO, FOTO: Rekonstrukce bazénu Rošického míří do finále. Plavce přivítá už v srpnu více...

PŘEHLED: Pozor na rychlost. Speed Marathon proběhne i na těchto místech Vysočiny více...

FOTO: V Rošického přestanou auta jezdit po chodníku. Radikální proměna ulice brzy začne více...

Podpora Zlaté včely vyvolala debatu. Čtenáři vadí 15 tisíc, kraj se hájí širší podporou více...

Naléhavá prosba. Hledá se čtrnáctiletá Klára z Pelhřimovska, nevrátila se ze školy více...

Snídaně z Barevného světa voněly dukovanskou elektrárnou. Výtěžek z prodeje byl rekordní

Autoři | Foto ČEZ

Pestrá nabídka slané i sladké snídaně z rukou klientů regionálních terapeutických kaváren čeká jednou měsíčně už brzy ráno zaměstnance dukovanské elektrárny. Ve čtvrtek 25. dubna jim snídani servírovali klienti chráněné dílny Barevný svět v Třebíči.

Trochu jinou snídani mají zaměstnanci rádi, vždy se na ní těší. Neziskovým organizacím pak přináší dobrosnídaně zisk a také kontakt jejich klientů s lidmi.

Denní centrum Barevný svět funguje od roku 2005, mimo jiné umožňuje svým klientům najít pracovní uplatnění v rámci chráněných pracovních míst.

„Do elektrárny se všichni moc těšíme, je to příležitost potkat se s energetiky, ale také velká šance praktického procvičení sociálních dovedností našich klientů,“ řekla Ivana Karpíšková, vedoucí služby sociální rehabilitace. Barevný svět zajíždí do elektrárny už několik let. Střídá se s dalšími dvěma terapeutickými kavárnami.

Obecně prospěšná společnost Denní centrum Barevný svět zajišťuje pomoc a podporu osobám se zdravotním postižením, zejména pak lidem s mentálním a kombinovaným postižením, a také pomoc a podporu jejich rodinám.

Dubnová sníděně byla nakonec velmi úspěšná. Za několik hodin prodeje se podařilo dosáhnout rekordní částky, zaměstnanci nakoupili za více než 26 tisíc korun.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky elektrárna, Dukovany, snídaně, nezisková organizace, Barevný svět, Třebíč

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.