Počasí dnes7 °C, zítra4 °C

Dukla veze cennou výhru z Přerova, zůstává na osmém místě tabulky

Dukla ve včerejším zápase vybojovala cenné vítězství na ledě silného Přerova. Dokázala tak nejlepším způsobem zareagovat na nepříliš přesvědčivé výkony a výsledky posledních kol. Jihlavský celek setrvává na osmém místě prvoligové tabulky.

V Meo Aréně, která na středeční termín vykazovala dobrou atmosféru, branka dlouho nepadla. Stalo se tak až ve 27. minutě, kdy se poprvé za Duklu v soutěžním utkání trefil Jiří Fronk. Přerovu poté sudí neuznal branku, takže šli hosté do třetí části s jednobrankovým náskokem, který minutu a půl po návratu z šaten navýšil David Čermák svou premiérovou trefou v sezoně. Jenže domácí záhy snížili a zápletka byla na světě. Dukla v závěru odolala přesilovce soupeře, který zkusil i hru bez gólmana. Tento risk ztrestal Matěj Pekr a upravil tak konečné skóre na 3:1 pro Duklu.

HC Zubr Přerov - HC Dukla Jihlava 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 44. M. Kratochvil (Hejcman, Zbořil) – 27. Fronk (Anděl, Poletín), 42. Čermák (Čachotský), 60. Pekr.

Rozhodčí: Maršálek, Vrba – Blažek, Kleprlík. Diváci: 1792.

Přerov: Petrásek – Čáp, R. Černý, Zbořil (A), Kubeš, Krisl (A), Weinhold – Navrátil, Pšurný, T. Doležal – Goiš, Hejcman, M. Kratochvil – Süss, Š. Kratochvil, T. Sýkora (C) – Indrák, Ma. Svoboda, Houška.

Jihlava: Brož – Staněk, Pohl, Holý, Půža, Kolář, Mareš, Piegl (A) – Jiránek (C), Pekr, Zeman (A) – Čachotský, Harkabus, Čermák – Anděl, Poletín, Fronk – Chlubna, Davídek, Lichanec

Autoři | Foto Facebook / HC Dukla Jihlava

Štítky Dukla Jihlaba, Přerov, první liga, hokej, HC Dukla Jihlava, HC Zubr Přerov, David Čermák, Matěj Pekr, Maxi-Tip Aréna

Dukla veze cennou výhru z Přerova, zůstává na osmém místě tabulky | Hokej | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny