pátek 24. ledna 2020 Milena

Dukla zítra startuje novou sezónu. Máme silný tým, chceme se prát o postup, zní z klubu

Domácím soubojem s Kadaní vstoupí ve středu Dukla Jihlava do nové prvoligové sezóny. Dle informací, které zazněly na tiskové konferenci, chce tradiční klub opět atakovat nejvyšší příčky a pokusit se o postup do extraligy.

Tisková konference se nesla v pozitivním duchu. Dlouholetý trenér Petr Vlk se skladbou kádru spokojen. „Věřím, že tým je nachystaný dobře. Že projdeme sezonou dobře a dostaneme se někam výše. Ale k tomu je dlouhá a dlouhá cesta,“ uvedl. 

Jihlavský lodivod má ambice, ale moc dobře si uvědomuje, že je mnoho fakturů, které mohou jejich naplnění ovlivnit. „Jdeme do sezony s tím, že chceme vyhrát každé utkání. Je tam více aspektů jako zdravotní stav hráčů, momentální forma hokejistů.“

Ohledně cílů v nadcházející sezóně hovořil podobně i jednatel klubu Bedřich Ščerban: „Jako Dukla Jihlava nemůžeme mít jiný cíl, než se prát o postup. Týmu věřím, bude patřit k favoritům a je sestavený tak, aby šanci měl. Je v jeho schopnostech to dokázat,“ doufá v úspěšnou sezónu.

Ščerban se vyjádřil i k tematice rozpočtu a skládání kádru. „Oproti loňsku nám v rozpočtu chybí peníze z NHL za naše odchovance,“ připomíná částku 260 tisíc dolarů za každého hráče, „ale na kvalitu kádru to nemá vliv, pouze na jeho šířku, tým je podle mého názoru silný a ambiciózní.“

Foto Facebook / HC Dukla Jihlava | Zdroj HC Dukla Jihlava

Štítky Dukla Jihlava, hokej

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.