Počasí dnes13 °C, zítra14 °C
Úterý 7. května 2024  |  Svátek má Stanislav

Dukla nadělovala už několik dní před Vánocemi. Ústí vstřelila osm gólů a s náskokem vede

Předvánoční čas zastihl hokejisty Dukly Jihlava v dobrém rozmaru. V dohrávce 37. kola první ligy si zastříleli na ledě posledního Ústí nad Labem, kde vyhráli 8:4. Díky těmto třem bodům si jihlavský tým udržel devítibodový náskok na tandem Kladno, České Budějovice.

Netrvalo dlouho a Dukla vstřelila gól. Pěknou individuální akcí ze 2. minuty se o to postaral Tomáš Harkabus. Ústí si ale v první třetině počínalo dost aktivně a zaslouženě vyrovnalo. Hezkou akci po přihrávce Chrpy totiž ve 4. minutě zužitkoval Daniel Vrdlovec - 1:1. Poté následovaly velké šance Jihlavy, ale červené světlo za brankou se rozsvítilo na druhé straně, přesilovou hru zkušeně využil Peter Janský. Úvodní dějství však nakonec skončilo nerozhodně, v 19. minutě předložil Vála puk Michalu Hlinkovi, který neměl problém - 2:2.

Podruhé šli hosté do vedení ve 23. minutě, kdy si Nicolas Werbik rychle sklepnul kotouč a rychlou střelou z kruhu překonal Lukeše. Ale za chvíli bylo opět vyrovnáno, bombou z dálky se už podruhé prosadil Petr Jánský. Úsek okolo poloviny zápase nadmíru vydařil Dukle. V tomto období skóroval jak MIha Štebih přesilovkovým nahozením, tak Tomáš Čachotský důvtipným zasunutím a nakonec znovu Štebuh dorážkou Holého střely - 3:6. Aspoň částečně vrátil Ústí do hry David Merta, který snížil po přihrávce Vrdlovce zpoza branky.

Ještě nadějněji po domácí mohlo být díky trestnému střílení Volfa, nicméně brankář Brož dramatizaci zápasu nedopustil. A tak Dukla definitivně tříbodový zisk potvrdila dalšími dvěma góly. Hattrick ve 49. završil Miha Štebih, o dvě minuty korunoval krásnou souhru Josef Skořepa - 4:8.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 4:8 (2:2, 2:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Vrdlovec (Chrpa, D. Merta), 17. Jánský (L. Volf, Roubík), 25. Jánský (Roubík, D. Merta), 36. D. Merta (Vrdlovec) – 2. Harkabus, 19. M. Hlinka (Vála, Štindl), 23. Werbik (Harkabus, T. Havránek), 28. Štebih (Čachotský, Klíma), 30. Čachotský (Pekr, Anděl), 33. Štebih (J. Holý, Čachotský), 49. Štebih (J. Holý, Čachotský), 51. Skořepa (Pekr, Anděl).

Rozhodčí: Grech, Kopeček – Kotlík, Horažďovský.

HC Slovan Ústí nad Labem: Š. Lukeš (41. Volke) – M. Zdvořáček, Jeřábek, Muška, Hes, Zukal, Mert – Jánský, Roubík (A), L. Volf – Chrpa, Vrdlovec (C), D. Merta (A) – T. Jandus, Krliš, Gengel – Kropáček, Davídek, Gottfried.

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – J. Holý, Mareš, Půža, Štebih, Vála, Štindl – Pekr, Skořepa (C), Anděl – Zeman, Čachotský, Klíma – T. Havránek, Werbik (A), Harkabus – Hrníčko, M. Hlinka, D. Čermák.

Foto Facebook / HC Dukla Jihlava

Štítky Dukla Jihlava, Ústí nad Labem, první liga, hokej, FK Dukla Praha, Vánoce, HC Dukla Jihlava, Miha Štebih, FK Ústí nad Labem, SK Dynamo České Budějovice, SK Kladno, Tomáš Harkabus, Daniel Vrdlovec, Michal Hlinka

Dukla nadělovala už několik dní před Vánocemi. Ústí vstřelila osm gólů a s náskokem vede | Hokej | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny