Počasí dnes16 °C, zítra13 °C
Čtvrtek 16. května 2024  |  Svátek má Přemysl

Semifinálovou sérii mezi Jihlavou a Kladnem rozhodne až sedmý zápas. Dukla dnes těsně prohrála

Ani druhý mečbol nestačil Dukle Jihlava ke zpečetění postupu ze semifinálové série. Na Kladně dnes tým z Vysočiny prohrál těsně 3:2 a rozhodující zápas, který určí, který z týmů podstoupí barážové souboje, se odehraje v pátek na Horáckém zimním stadionu.

Jako první se ve středu prosadili domácí, když Machačovu nevydařenou střelu 10. minutě vyrazil Svoboda jen Petru Tenkrátovi, jenž rozvlnil síť poprvé - 1:0. Za hosty srovnal Adam Zeman, kterému po pasu Semana stačilo správně nastavit hůl.

Další branky padaly až ve druhé třetině a Kladno opět zužitkovalo přesilovku, když ve 26. minutě David Tůma šikovně tečoval Drtinovo nahození. Ve 34. minutě Zeman udržel za brankou puk a nabil Tomáši Čachotskému před odkrytou branku - 2:2.

Rozuzlení šestého semifinálového zápasu přišlo nakonec deset minut před jeho koncem. Tehdy Přikryl posunul kotouč na Jakuba Strnada, který z úhlu prostřelil Svobodu mezi betony.

Rozhodující utkání se odehraje v pátek 24. března od 17:30 na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě.

HC Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Tenkrát (Machač, David Růžička), 26. D. Tůma (J. Drtina, J. Kloz), 51. J. Strnad (R. Přikryl, Redlich) – 14. Zeman (F. Seman), 34. Čachotský (Zeman).

Rozhodčí: Svoboda, Kubičík – Kreuzer, Jindra. Diváci: 4668.

Kladno: Cikánek (Hanuljak) – J. Drtina, P. Hořava (A), Repe, David Růžička, Kehar, Ptáček (A), Zelingr – J. Kloz, Burger (C), D. Tůma – J. Strnad, R. Přikryl, Redlich – Tenkrát, Machač, Pekr – Cetkovský, Zikmund, Gratton – Kubík.

Jihlava: M. Svoboda (Škarek) – J. Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Kaláb, Šidlík, Půža – Jiránek, J. Skořepa, Diviš – Důras (A), Hubáček, Jergl – Čachotský (C), F. Seman (A), Zeman – Březina, Anděl, Danišovský.

Štítky FC Vysočina Jihlava, SK Kladno, FK Dukla Praha, HC Dukla Jihlava, Adam Zeman, Jakub Strnad, David Tůma, Petr Tenkrát, David Růžička, Rytíři Kladno