Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Neděle 13. října 2024  |  Svátek má Renáta

První letošní derby mělo rekordní návštěvnost. I přes drama tři vteřiny před koncem vyhrála Dukla

Letos poprvé se na ledě střetly oba prvoligové celky z Vysočiny. Před 1223 diváky, což je letošní rekord, udrželi těsné vítězství 2:1 hokejisté z Jihlavy. Navázali tak na výhru v ostravské Porubě.

Do utkání vstoupili lépe domácí, Tomáš Harbabus překonal třebíčského gólmana ve dvanácté minutě a o tři minuty později navýšil vedení Marek Chvátal. V druhé třetině pak velkou šanci nedokázal využít Harkabus a jihlavští nevyužili ani přesilovky pět na tři v poslední periodě. Naopak faulovali a při trestném střílení snížil na 2:1 bývalý hráč Dukly Vítězslav Brož.

Dramatický závěr nastal, když Tžebíč dohrávala bez brankáře a Adam Beran vysounul tři vteřiny před koncem bránu, což rozhodčí posoudili jako úmyslné. Následovalo tak druhé trestné střílení, kdy Brož zkusil střelu mezi betony, ale neuspěl. „Samozřejmě jsme rádi za výsledek, měli jsme letos zápasy, kde jsme jasně dominovali a měli jsme nula bodů. Dnes jsme byli lepší, bohužel jsme si to nepojistili v přesilovkách, ale máme tři body,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Karel Nekvasil.

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Harkabus (Kulda), 15. Chvátal (Pořízek, Štefančík) – 45. V. Brož (TS)

Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Maštalíř, Roischel

Diváci: 1223

HC Dukla Jihlava: Beran – Dundáček, Ozols, Bilčík (A), Strejček, L. Mareš, Jansons, Vovsík – Čachotský (C), Toman, Cachnín – Harkabus (A), Kulda, Štefančík – Havránek, Menšík, Jungwirth – Vrhel, Pořízek, Chvátal

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán - E. Mareš, Stehlík, Bořuta, Vandas, Štebih, Furch, Kroupa, Vodička – Ferda (A), Michálek, V. Brož – Dočekal (C), Bittner (A), Psota – Malý, Vodný, T. Svoboda – Kuba, Lichanec, Michalčuk