Počasí dnes15 °C, zítra19 °C

První semifinále se dnes Dukle nevydařilo. Bod nakonec urvali Valaši

Jihlavští hokejisté mají za sebou první semifinálový duel na ledě Vsetína. Dukla zápas ztratila zápas ve třetí třetině. Na reparát má šanci hned zítra od 17:30 opět na ledě Vsetína.

Jihlavští hokejisté v prvním semifinále na ledě Vsetína inkasovali v první třetině dvě branky, druhou přesně s koncem úvodní dvacetiminutovky. Ve druhé části šli Valaši do tříbrankového trháku, ovšem Dukla se dostala na dostřel dvěma brankami Marcela Štefančíka. Hned na úvod třetí třetiny srovnal stav Šimon Jelínek, ovšem Vsetín ve 48. minutě vstřelil v přesilovce vítěznou branku a v závěru pojistil první vítězství v sérii trefou do prázdné branky - 5:3.

VHK ROBE Vsetín - HC Dukla Jihlava 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Jonák (Jenáček, Klhůfek), 20. Jonák (Teper, Jenáček), 27. Hrňa (Zabusovs, Jenáček), 48. Teper (Rob, Klhůfek), 58. Jonák (Rob, Larsen) – 29. Štefančík (Harkabus, Havránek), 33. Štefančík (Ozols, Dvořák), 42. Jelínek (Kočí, Koštoval)

Rozhodčí: Zubzanda, Bejček – Vašíček, Maňák.

Diváci: 3 220

VHK ROBE Vsetín: Zhukov – Smetana (A), Jenáček, Staněk, Ďurkáč, Ondračka, Larsen, Teper – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Holec, Bērziņš, Hrňa (C) – Hořanský, Kern

HC Dukla Jihlava: Beran – Bilčík, Dundáček, Dvořák, Ozols, Koštoval, Kočí – Čachotský (C), Toman, Cachnín – Harkabus (A), Havránek, Štefančík – Rauš, Menšík, Jelínek – Chvátal, Pořízek, Brož