Počasí dnes23 °C, zítra21 °C
Pondělí 29. dubna 2024  |  Svátek má Robert

V předvánočním zápase Dukla neuspěla na ledě Prostějova a klesla na sedmou příčku tabulky

Po třech výhrách v řadě Dukla narazila. Na ledě čtvrtého Prostějova se jí nepovedla první třetina a za zbytek zápasu již ztrátu smazat nedokázala. Po prohře 3:2 klesl tým z Vysočiny na sedmé místo vyrovnané tabulky.

Domácí v úvodní desetiminutovce využili dvě přesilové hry zásluhou přesné rány Kubeše a zručné teči Jiránka. Záhy poté také v početní výhodě snížil jihlavský kapitán Skořepa, ale Hanáci si vzali dvougólový náskok zpět po dělovce Maruny. Poté více než 40 minut diváci gól neviděli, Prostějov byl herně přece jen lepší. Půl minuty před koncem vykřesal Dukle jiskru naděje Marek Tecl, ale srovnat se již Jihlavě nepovedlo.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kubeš (T. Jáchym, Ostřížek), 9. Jiránek (Jansa, T. Jáchym), 18. Maruna (Malák, Jandus) – 12. Skořepa (Harkabus, Handl), 60. Tecl (M. Jáchym, Miškář).

Rozhodčí: Bejček, Grygera – Otáhal, Vašíček. Diváci: 1326.

Prostějov: Pavelka – Hamšík, Valenta, Kubeš, Malák, Poledna, Bartko – Veselý, T. Jáchym (A), Jiránek (A) – Hašek, Ostřížek, Burian – Jansa, Venkrbec (C), Slanina – Maruna, Jandus.

Jihlava: Maláč – Bilčík, Chvátal, Kolář, Dundáček, M. Jáchym, Vala, Kočí – Chlubna, Miškář, Brož – Harkabus (A), Skořepa (C), Pořízek – Cachnín, Handl, Tecl – Kočí, Juda, Křehlík.