Počasí dnes23 °C, zítra21 °C
Pondělí 29. dubna 2024  |  Svátek má Robert

Dukla si poradila na ledě Šumperku, po výhře 2:1 je v tabulce pátá

Dukla hlásí třetí výhru v řadě. V rámci 30. kola Chance ligy udolala Šumperk na jeho ledě těsně 2:1. V prvoligové tabulce nyní týmu z Vysočiny patří pátá příčka.

V utkání Dukly na ledě Šumperku se na gól čekalo v úvodní třetině marně, ačkoliv Dukla byla aktivnějším týmem. První branka padla až ve 26. minutě, kdy se z dorážky prosadil jihlavský Handl. Ve třetí třetině se ale domácím povedlo po střele Máchy mezi betony srovnat. Trvalo pouze dvě minuty a Dukla šla znovu do vedení. Tentokrát zásluhou Chlubny, jehož střelu si do brány zasunul domácí hráč. Zbytek zápasu již červenožlutí zvládli a i podruhé v sezoně vezou z ledu Draků tři body.

Draci Pars Šumperk - HC Dukla Jihlava 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 51. Mácha (Průžek, Bartoš) – 26. Handl (Cachnín), 54. Chlubna (Dundáček).

Rozhodčí: Valenta, Rapák – Zídek, Hnát. Diváci: 1104.

Šumperk: Hamalčík – Eliáš, Kadeřávek, Hrachovský, Rutar, Dudycha, Kunst, Drtil – Mácha, Bartoš, Průžek – Jelínek, Šuhaj, Svoboda – Nedvídek, Kohút, Vachutka – Jouza, Bernat, Křemen.

Jihlava: Beran – Bilčík, Chvátal, Kolář, Kočí, Jáchym, Vala, Dundáček – Chlubna, Miškář, Brož – Harkabus, Skořepa, Pořízek – Cachnín, Handl, Juda.