Počasí dnes20 °C, zítra18 °C
Neděle 22. září 2024  |  Svátek má Darina

Dukla tahala v derby za kratší konec provazu, po prohře v Třebíči je až předposlední

Dukla v sobotním regionálním derby v Třebíči neuspěla. Po předchozích dvou porážkách přidala další po výsledku 4:1, přičemž dvě branky obdržela v samotném závěru. V extrémně vyrovnané tabulce se Jihlava propadla až na předposlední příčku.

Jako první se radovali ve 13. minutě domácí, když si před jihlavským brankářem zkušeně počínal Dočekal. Dukla se dočkala vyrovnání těsně před polovinou zápasu, kdy okamžitě po vhazování úspěšně střílel od modré Dundáček. Nerozhodný stav vydržel jen sedm minut, než využil přesilovku třebíčský kanonýr Bittner. Dukla do konce druhé třetiny mohla vyrovnat, ale ani v jedné z šancí neměla střelecké štěstí. V závěru, kdy hráli červenožlutí power play, zvýšil Bittner na 3:1 a definitivní tečku za derby udělal Michálek.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Dočekal (Forman), 35. Bittner (Psota, Vodný), 58. Bittner, 58. Michálek (Forman) – 28. Dundáček (Skořepa).

Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Zídek, Kleprlík. Diváci: 2813.

Třebíč: Jekel – Poizl, Tureček, Kovář, Hunkes, Forman, Furch – Psota, Bittner (C), Dočekal (A) – Svoboda, Vodný, Holec – Ferda (A), Michálek, Krliš – Meluzín, Novák, Michalčuk.

Jihlava: Beran – Dundáček, Kachyňa, Kowalczyk, Haman, Jáchym, Kočí, Matějíček – Čachotský (A), Skořepa (C), Pořízek – Beránek, Miškář, Šik – Harkabus (A), Seman, Fronk – Cachnín, Handl, Brož.

Štítky Dukla Jihlava, Třebíč, hokej, první liga, FK Dukla Praha, SK Horácká Slavia Třebíč, FC Vysočina Jihlava, HC Dukla Jihlava