Počasí dnes13 °C, zítra16 °C
Středa 8. května 2024  |  Svátek má Statní svátek

Dukla udolala Přerov na jeho ledě, ve čtvrtfinálové sérii vede 2:1 na zápasy

Důležitého vítězství dosáhli hokejisté Dukly v pondělním duelu na ledě Přerova. Přestože prohrávali, dokázali třetí zápas čtvrtfinálové série zvrátit na svoji stranu a konečným výsledkem 1:3 si i vybojovat postupový mečbol. Ten budou chtít proměnit hned v úterý, kdy se opět hraje na Hané.

Výrazně lépe do utkání vkročili domácí, když se prosadil hbitý Dvořák, který ve 2. minutě předvedl bezchybný backhand. Do konce první třetiny si Přerov vytvářel o něco více šancí, ale skóre se už neměnilo. Ve druhém dějství se aktivita přesunula na jihlavské hokejky a ve 34. minutě z toho rezultovalo vyrovnání - ve vlastním oslabení předložil Havránek Dundáčkovi a bylo to 1:1. K obratu ve prospěch červenožlutých došlo na počátku třetí periody, ve 43. minutě se Seman dostal k dorážce Bilčíkovy rány. A cennou výhru a druhý čtvrtfinálový triumf pak v poslední minutě zpečetil Čachotský střelou do opuštěné klece.

HC Zubr Přerov - HC Dukla Jihlava 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Dvořák (Sebera, Matěj Svoboda) – 34. Dundáček (Havránek, Mareš), 43. Seman (Bilčík, Čachotský), 60. Čachotský (Skořepa).

Rozhodčí: Cabák, Květoň – Maštalíř, Kráľ.

Přerov: Klimeš – Kubeš, Kudělka, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš – Jakub Svoboda, Kratochvil, Jan Svoboda – Doležal, Süss, Goiš – Král, Pechanec, Herman – Matěj Svoboda, Dvořák, Sebera

Jihlava: Zhukov – Bilčík, Mareš, Kowalczyk, Eliáš, Kachyňa, Valenta, Dundáček – Čachotský, Skořepa, Havránek – Harkabus, Zadražil, Helt – Seman, Menšík, Brož – Cachnín, Juda, Čermák

Stav série: 1:2.

Štítky Dukla Jihlava, Přerov, hokej, první liga, play-off, čtvrtfinále, HC Zubr Přerov, HC Dukla Jihlava, Haná, Jakub Svoboda, Jan Svoboda