Počasí dnes15 °C, zítra18 °C

Dukla na neoblíbeném stadionu neuspěla, Benátkám nad Jizerou podlehla 4:2

Na neoblíbeném stadionu v Benátkách nad Jizerou se Dukle znovu nezadařilo. V pondělním utkání od úvodu prohrávala a nedokázala tak navázat na předchozí sérii čtyř výher. Zpátky na Vysočinu si odvezla porážku 4:2, v prvoligové tabulce zůstává na čtvrtém místě.

V Benátkách vyhráli jihlavští hokejisté naposledy 12. února 2020 a je jisté, že si na další šanci počkají minimálně do dalšího ročníku. Ve středních Čechách prohrávali hned od první minuty, kdy se trefil Jansa. Ještě v první třetině navýšil vedení domácích Duda, který poté ve druhé třetině navyšoval už na tříbrankový náskok. V polovině utkání se poprvé prosadili hosté zásluhou Lichance, ale hned vzápětí se do černého trefil benátecký Šír. V závěrečné periodě ještě snížil Kowalczyk, ale ke dramatizaci utkání už to nevedlo.

HC Benátky nad Jizerou - HC Dukla Jihlava 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Jansa (Faško-Rudáš), 17. Duda (Čederle, Žůrek), 25. Duda (Faško-Rudáš), 32. Šír (Dlouhý, Žůrek) – 31. Lichanec (Fronk), 52. Kowalczyk.

Rozhodčí: Bejček, Zavřel – Sedláček, Tvrdík. Diváci: 304.

Benátky: Pavelka – Žůrek, Aubrecht, Kunst, Hampl, Bukač, Patzelt – Duda, Čederle, Daniel Špaček – Šír, Jansa, Faško-Rudáš – Pabiška, Dušek, Dlouhý – Kalaj, Čermák, Wiencek.

Jihlava: Němeček (25. Zhukov) – Kachyňa, Mareš, Valenta, Kowalczyk, Bilčík, Zeleňák, Eliáš – Fronk, Lichanec, Helt – Illéš, Skořepa, Čachotský – Brož, Juda, Cachnín – Havránek, Zadražil, Harkabus

Štítky Dukla Jihlava, Benátky nad Jizerou, hokej, první liga, HC Dukla Jihlava, HC Benátky nad Jizerou, Kraj Vysočina, Středočeský kraj, Daniel Špaček