Počasí dnes8 °C, zítra12 °C

Dvoubrankové manko Dukla nevzdala, přestřelku v Havířově nakonec ovládla 5:6

Dneska se havířovští diváci na hokeji bavili, ale nakonec odešli zklamaní. Domácí proti Dukle neudrželi dvougólový náskok a po obrátce ve třetí třetině jim zbyly oči pro pláč. Naopak Dukla si divokým vítězstvím 6:5 upevnila čtvrtou příčku v tabulce.

Dukla si v Havířově připsala třetí výhru v řadě, ale nerodila se lehce. Vedla sice po premiérovém gólu Kachyni, ale ve druhé třetině domácí otočili po slepených trefách Bednáře a Pechance. Vzápětí vyrovnal Harkabus, ale do kabin odcházeli mnohem spokojenější Havířovští, když se prosadil Dostálek a Kratochvíl (4:3).

Dokonce na 5:3 upravil hned v úvodu třetí třetiny opět Dostálek, v tu chvíli ale mocně vzepjala Dukla. Ta nejprve Harkabusem snížila, pak Skořepou vyrovnala, aby povedený obrat dokončil dvě minuty před koncem Čachotský.

AZ Heimstaden Havířov - HC Dukla Jihlava 5:6 (0:1, 4:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 22. L. Bednář (Pechanec), 23. Pechanec (J. Doktor), 35. Dostálek (Hudeček, J. Doktor), 40. Š. Kratochvil (J. Doktor), 41. Dostálek (J. Doktor) – 3. Kachyňa (M. Zadražil, Houška), 25. T. Harkabus (Houška, Kachyňa), 32. Skořepa (T. Harkabus, Čachotský), 47. T. Harkabus (Valenta, Kowalczyk), 52. Skořepa (Kowalczyk, Fronk), 58. Čachotský (Bilčík, Skořepa).

Rozhodčí: Přemysl Skopal, Filip Vrba, Petr Maštalíř, Roman Zídek.

Havířov: Dolejš (Štipčák) – T. Pastor, M. Hlaváč, Kadeřávek, Chroboček, Marcel Kunc, Lytvynov, Korím – J. Doktor, Hudeček (A), Dostálek – Maruna (C), Pechanec, L. Bednář – Š. Kratochvil, Paś, Severa – Křemen, Damašek, Krupa.

Jihlava: Žukov (41. A. Černý) – L. Mareš, Kachyňa, Kowalczyk, Valenta, Eliáš, Bilčík, Zeleňák – Helt, M. Zadražil, Fronk – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – T. Harkabus (A), Houška, T. Havránek

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Dukla Jihlava, Havířov, hokej, první liga, HC Dukla Jihlava, HC AZ Havířov 2010