Počasí dnes22 °C, zítra19 °C
Úterý 30. dubna 2024  |  Svátek má Blahoslav

Dukla vstoupila do play-off vítězně, Litoměřice udolala 2:1. Druhý zápas série se hraje dneska

Úspěšný první krok zvládli v pátek hráči Dukly Jihlava. Čtvrtfinálovou sérii s Litoměřicemi otevřeli těsnou výhrou 2:1, když branky začaly padat až v posledním dějství. Druhý zápas série je na programu již dnes.

V první třetině měla Dukla herní převahu a více střel, ale i přes poskytnuté přesilovky se brankově prosadit nedokázala. Druhé dějství bylo vyrovnanější, šance však i přesot počítala spíše Dukla, i když tu největší měli v závěru pravděpodobně hosté.

Vše rozhodla až třetí třetina. Ve 46. vytěžil ze snahy Harkabuse Jiří Fronk, který propálil přesouvajícího se gólmana. Zdvojnásobit vedení domácíc se povedlo v 54. minutě Josefu Skořepovi, kterž šikovně tečoval Dundáčkovu střelu od modré - 2:0. Litoměřice korigovaly až v úplném závěru, 14 vteřin před závěrečnou sirénou zásluhou Jana Holého.

HC Dukal Jihlava - HC Stadion Litoměřice 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky: 46. Fronk, 54. Skořepa - 60. J. Holý.

Rozhodčí: Barek, Jaroš - Sedláček, Šimánek.

Jihlava: Zhukov – Mareš, Kolář, Dundáček, Černý, Bilčík, Strejček, Krenželok – Harkabus, Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Cachnín – Čachotský, Skořepa, Pekr – Havránek, Lichanec, V. Brož.

Litoměřice: Král – Baláž, Marcel, Výtisk, Holý, Jebavý, Kremláček, Háva – Beran, Miškář, Procházka – Stehlík, Válek, Svoboda – Berka, Urban, Konečný – Jícha, Soukup, Jánský