Počasí dnes12 °C, zítra15 °C

Dukla opět promarnila dvougólový náskok, z duelu se Slavií bere jen bod

Škoda, stalo se to podruhé za sebou. Hokejisté Dukly opět nevyužili nadějného dvougólového vedení k vítězství v zápase. Z úterního souboje s Slavií Praha vytěžili aspoň bod po porážce v prodloužení 3:4. Na extrémně vyrovnaném čele prvoligové soutěže je jihlavský tým druhý o skóre za Porubou.

Jako první se již ve 4. minutě prosadil hostující Šmerha, ale do první přestávky Dukla vyrovnala zásluhou přesilovkové rána Krenželoka. Krátce po pauze převzal Pekr kolmici od Mareše a bezproblémově zavěsil - 2:1. Dvoubrankový náskok zajistil Jihlavským Illéš a jeho důraz v předbrankovém prostoru. Krátce poté však snížil veterán Bednář a ve třetí třetině vyrovnal stav Petrov. Dukla měla k vítězství blíž, ale následně šance Fronka a Pekra v síti neskončily. V prodloužení dokonal obrat Pražanů Veber.

HC Dukla Jihlava - HC Slavia Praha 3:4 po prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Krenželok (Pekr, Čachotský), 24. Pekr (Mareš), 31. Illéš (Chlubna, Jiránek) – 4. Šmerha (Barák), 33. Bednář (Buchta, Kuťák), 47. Petrov (Vlček, Ondráček), 62. Veber (Doležal, Kuťák).

Rozhodčí: Souček, Hucl – Jindra, Bělohlav.

Dukla: Jan Brož – Krenželok, Eliáš, Černý, Strejček, Bilčík, Mareš – Čachotský, Skořepa, Illéš – Jiránek, Fronk, V. Brož – Harkabus, Lichanec, Pekr – Havránek, Čermák, Chlubna.

Slavia: Michajlov – Buchta, Novák, Krejčí, Hejda, Gaspar, Veber, Barák – Kafka, Všetečka, Šmerha – Tomica, Jaroslav Bednář, Šteiner – Doležal, Kuťák, Jar. Brož – Ondráček, Vlček, Petrov