Počasí dnes7 °C, zítra6 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch

Dukla vydřela výhru v Benátkách nad Jizerou, na předkolo play-off má náskok osmi bodů

Na krutou prohru ze severu Moravy navázala Dukla těsnou výhrou ze severu Čech. V 19. kole prvoligové nadstavby jihlavští hokejisté uspěli na ledě Benátek nad Jizerou 2:1. Ve skupině poražených patří červenožlutým první místo, druhý Frýdek-Místek však zaostává jen o čtyři body.

Na branku v Benátkách nad Jizerou se čekalo do konce šestnácté minuty, kdy se jako první prosadil Tomáš Harkabus a navázal tak na gól z Frýdku-Místku. Tentokrát měl ale zápas pro Duklu výrazně lepší průběh. Ve druhé části byli totiž červenožlutí o něco lepší a převahu zúročili čtyři minuty před odchodem do šaten trefou Adama Zemana. Jeho gól byl vítězný. Domácí sice ve 47. minutě snížili na rozdíl jedné branky, ovšem ve zbytku utkání již Jan Brož neinkasoval a Dukla si tak odváží z benáteckého ledu tři body - 2:1.

HC Benátky nad Jizerou - HC Dukla Jihlava 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 47. Šír (Duda) – 16. Harkabus, 36. Zeman (Harkabus, Kolář).

Rozhodčí: Pavlovič, Pilný – Coubal, Kokrment. Diváci: 220.

Benátky: Schwarz – Havlín, Šedivý, Buchtela, Charvát, Aubrecht, Žůrek – Duda, Šír, Měchura – Gajda, Chrtek, Špaček – Dlouhý, Šafařovský, Wiencek – Šeliga, Drábek

Jihlava: Brož – Staněk, Pohl, Vála, Kolář, Půža, Holý – Illéš, Skořepa, Čachotský – Pekr, Poletín, Anděl – Chlubna, Fronk, Jiránek – Zeman, Lichanec, Harkabus

Foto Facebook / HC Dukla Jihlava | Zdroj HC Dukla Jihlava

Štítky Dukla Jihlava, Benátky nad Jizerou, hokej, první liga, FK Dukla Praha, HC Benátky nad Jizerou, HC Frýdek-Místek, Tomáš Harkabus, Česko, Morava, Adam Zeman, Jan Brož, HC Dukla Jihlava, FC Vysočina Jihlava