Počasí dnes6 °C, zítra5 °C

Dukla opět prohrála v Kadani, na předkolo play-off má však náskok osmi bodů

Dukle se letos ani napodruhé nepodařilo zvládnout zápas v Kadani. Oproti říjnové porážce 1:2 si tentokrát zapsala aspoň jeden bod, ale moc jásat nemůže. Pondělní prohra 2:3 v prodloužení zároveň ztenčila náskok na desátý Prostějov, na předkolo play-off má však Jihlava osm bodů k dobru.

Jihlavané měli svému soupeři co vracet neb porážka 1:2 v rámci 16. kola nejspíše připravila Duklu o možnost hrát v horní polovině tabulky. Do vedení poslal červenožluté barvy v 11. minutě Michal Poletín. Svěřenci Viktora Ujčíka nedokázali přidat druhou branku, a tak se domácí na začátku druhé části dočkali vyrovnání po brance Matěje Zabloudila a ke konci poslední dvacetiminutovky dokonce do vedení zásluhou Jaroslava Kůse.. Ztrátu tří bodů odvrátil minutu před koncem normální hrací doby Jiří Fronk. Bonusový bod nakonec získala Kadaň, která tak zvítězila 3:2 po samostatných nájezdech.

SK Trhači Kadaň - HC Dukla Jihlava 3:2 po prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Zabloudil (Poizl, Chalupa), 56. Kůs (Müller, Chlouba), rozhodující nájezd Wágner – 11. Poletín (Anděl, Pekr), 59. Fronk (Čachotský, Holý).

Rozhodčí: Souček, Jechoutek – Coubal, Kokrment. Diváci: 315.

Kadaň: Neužil (Štěpánek) – Trefný (C), Eliáš, Chalupa, Poizl, Foltýn, Procházka, Mert – Chlouba, Kůs (A), M. Zabloudil – Müller (A), Žolobov, Zd. Zabloudil – Wojnar, Čech, Wágner – Homer, Rindoš, Dubský.

Jihlava: Chaloupek (Jan Brož) – Pohl, Staněk, Půža, Kolář, Piegl, Holý – Čachotský (A), Fronk, Illéš – Anděl, Poletín, Pekr – Machač, Skořepa (C), A. Zeman – Hrala, Lichanec, Protasenja