Počasí dnes6 °C, zítra8 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Dukla nadělovala i po Vánocích, Ústí nad Labem si odvezlo sedm gólů

Hráči Dukly nastoupili po jedenácti dnech k mistrovskému zápasu a přes Vánoce se na něj naladili velmi dobře. Proti Ústí nad Labem předvedli v šestém kole nadstavby nejlepší ofenzívní výkon sezóny a po vítězství 7:2 si upevnili čelní pozici ve skupině poražených.

Skóre otevřelo v první třetině Ústí, ale po obrátce začala gólová smršť. Dukla v konečné fázi nadělila hostům sedm branek, z toho dvě ve druhé pět ve třetí třetině. Vítězný gól si připsal ve 46. minutě Tomáš Čachotský. Za domácí se dále trefil Miroslav Juda, který srovnával na 1:1 a jeho trefa byla premiérová. Krom dvou jmenovaných se dále trefili Jan Holý, Tomáš Harkabus, Jakub Illéš, Mětej Pekr a Josef Skořepa. Z týmu hostů se dokázali prosadit pouze Ondřej Smetana a Jan Grim.

HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústí nad Labem 7:2 (0:1, 2:0, 5:1)

Branky a nahrávky: 28. Juda (Hrala, Lichanec), 36. J. Holý (Čachotský, Fronk), 46. Čachotský (Illéš, Fronk), 47. T. Harkabus (Lichanec, D. Kolář), 48. Illéš (Čachotský, Fronk), 49. Pekr (Skořepa), 52. Skořepa (Anděl, Pekr) – 13. Smetana (Filip), 58. Grim.

Rozhodčí: Čech, Skopal – Kreuzer, Polonyi. Diváci: 1275.

Jihlava: J. Brož – Pohl, Staněk, Půža, Kolář, Piegl, Holý – Čachotský (A), Fronk, Illéš – Anděl, Skořepa (C), Pekr – Harkabus, Lichanec, Zeman – V. Brož, Hrala, Juda.

Ústí: Brízgala (52. Stahl) – Müller, Smetana (C), Brož (A), Hes, Veber, Málek – Kružík (A), Filip, Severa – Tůma, Vildumetz, Maršoun – Jelínek, Š. Bláha, O. Bláha – Kordule, Grim, Krliš.