Počasí dnes7 °C, zítra4 °C

Dukla je stále devátá, v Prostějově prohrála na nájezdy 4:3

Dukla svoje poslední venkovní utkání základní části prohrála na samostatné nájezdy. Proti svému tabulkovému sousedovi z Prostějova smazala dvoubrankové manko, ale závěrečné dovednostní soutěže patřily domácím. Jihlavané zůstávají devátí, dnešní soupeř se ale přiblížil na rozdíl jednoho bodu.

Dukla ztrácela na domácí Prostějov dvě branky po dvou třetinách po gólech Mrázka a Pauloviče. Kontaktní gól Fronka na 2:1 Duklu nabudil, ale po necelých dvou minutách se z druhého gólu Pauloviče radovali opět domácí a Dukla ztrácela na Prostějov opět dvě branky. Ani ne minutu na to odpověděl kontaktním gólem na 3:2 znovu Jiří Fronk. Vzápětí využil přesilovou hru Dukly Jan Holý a Dukla si vynutila prodloužení, ve kterém se ani jeden z celků neprosadil. Mohly tedy rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých si vítězný gól na 4:3 připsal Tomáš Nouza, a zařídil tak pro svůj celek druhý cenný bod z dnešního zápasu.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Mrázek (Krejčík, Muška), 39. Paulovič (Krejčík, Novák), 47. Paulovič (Krejčík, Novák), rozh. náj. Nouza – 46. Fronk (Anděl, Poletín), 48. Fronk, 59. Holý (Fronk, Chlubna). R

Rozhodčí: Dědek, Veselý – Otáhal, Bohuněk. Diváci: 513.

Prostějov: Štůrala – Mrázek, Muška, Hrdinka, Jandus, Březák, Krejčí – Krejčík, Novák, Paulovič – Hrníčko, Divíšek, Nouza (C) – Jandus, Meidl, Luňák.

Jihlava: Brož – Pohl, Staněk, Vála, Kolář, Půža, Holý, Piegl – Čachotský, Fronk, Lichanec – Anděl, Skořepa, Chlubna – Harkabus, Poletín, Machač – Juda, Matýs, Vyvial.