Počasí dnes12 °C, zítra15 °C

Vysočina si musí na jistotu baráže počkat, po remíze 1:1 ji do ní České Budějovice nepustily

Jsou k ní velmi blízko, ale stoprocentně ji jistou nemají. Řeč je o baráži, ve které může Vysočina bojovat o nejvyšší fotbalovou soutěž. Jenže místo vítězství nad již postupujícími Českými Budějovicemi se zrodila remíza 1:1, která dvě kola před koncem znamená náskok čtyř bodů před třetím Brnem a šesti před Hradcem Králové. K prolínací soutěži tedy aktuálně zbývá jediný bod.

Již po čtvrthodině hry se poprvé měnilo skóre utkání. Do vedení šli hosté, a to díky šikovnému zakončení Davida Ledeckého, který se dostal do úniku po autovém vhazování Provoda. Útočník Dynama dokázal přelobovat vyběhnuvšího brankáře Vejmolu. Vyrovnat mohl ve 32. minutě domácí Šulc, ale Křížek jeho pokus vytěsnil na rohový kop. Následně mohl zvýšit vedení Dynama opět Ledecký, ale jeho hlavička zamířila jen mimo domácí svatyni. V úplném závěru poločasu se mohli hráči Jihlavy radovat z vyrovnání. Po přiťuknutí Šulce se dostal ke střele Lukáš Vaculík a nasměroval ji přesně k tyči Křížkovy brány. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Do vedení se mohli dostat domácí v 51. minutě. Po další přihrávce Šulce, se pokusil o střelu tentokrát Zoubele. Mířil na vzdálenější tyč, kterou svým pokusem zároveň orazítkoval. Nadále působili na hřišti aktivněji domácí, pro něž měl výsledek zápasu větší význam. Herní a střeleckou převahu se jim ovšem nedařilo přetavit ve vedoucí branku. Hosté se dostávali do šancí jen sporadicky. Jednu takovou neproměnil Havelka, jehož pokus zpoza vápna nemířil mezi tři tyče. Zápas tak skončil remízou a Jihlava se musí smířit pouze s jednobodovým příspěvkem do tabulky, který jí zatím barážovou účast nezaručuje.

FC Jihlava – SK Dynamo 1:1 (1:1)

Branky: 45. Vaculík – 14. Ledecký, Žluté karty: Novák (CEB), Rozhodčí: Orel - Vitner, Vaňkát, Diváci: 960

Jihlava: Vejmola – Vedral, Tijani, Chlumecký, F. Novotný – Šulc, Vaculík (C) – Petr (60. Preisler), Zoubele, Javůrek (78. Šefčík) – Jiří Klíma (80. Jawo)

Dynamo: Křížek – Řezáč, Fišl, P. Novák (C), Helešic – Čavoš, Javorek (82. Brandner) – Martan (60. Wermke), Havelka (87. L. Havel), Provod – Ledecký

Autoři | Foto Facebook / FC Vysočina Jihlava

Štítky Vysočina Jihlava, České Budějovice, fotbal, druhá liga, SK Dynamo České Budějovice, FC Vysočina Jihlava, FC Zbrojovka Brno, FC Hradec Králové, David Ledecký, baráž, HC Dukla Jihlava, Lukáš Vaculík, Jiří Klíma

Vysočina si musí na jistotu baráže počkat, po remíze 1:1 ji do ní České Budějovice nepustily | Fotbal | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny