Počasí dnes23 °C, zítra21 °C
Pondělí 29. dubna 2024  |  Svátek má Robert

Nepovedená podzimní rozlučka s domácím publikem. Vysočina nestačila na Vyškov, prohrála 0:3

Takovou rozlučku s domácím publikem si fotbalisté Vysočiny jistě nepředstavovali. Proti ve formě hrajícímu Vyškovu prohrávali o dva góly už poločase, nakonec podlehli 0:3. V neúplné tabulce je Jihlava po patnácti zápasech devátá.

Vyškovští byli od začátku zápasu aktivnější, Fofanovu šanci ale ještě lapil Jágrik. Tlak hostů však gólem vyvrcholil, když se ve 25. minutě krásným přímým kopem prosadil Vintr. Na druhé straně mohl rychle vyrovnat Fila, jeho střela však orazítkovala jen tyč. Na brankové konstrukci skončila i střela vyškovského Aléguého, přesto však Moravané smutnit nemuseli, ve 39. minutě přesně zakončil svůj výpad na pravé straně hřiště Kanakimana.

Obraz hry se moc nezměnil ani po obrátce, rychle navýšit skóre mohl Vintr, z bezprostřední blízkosti však opět trefil tyč. Obrovskou možnost pak spálil Alegué, po kličce brankáři však nepochopitelně mířil do boční tyče. Afircký útočník si chuť spravil po hodině hry, kdy samostatný únik proměnil už chaldnokrevně. Opařená Vysočina sesnažila aspoň snížit, ale Lackova střela mířila nad.

FC Vysočina Jihlava - MFK Vyškov 0:3 (0:2)

Góly: 25. Vintr, 39. Kanakimana, 60. Alégué Elandi.

Rozhodčí: Vokoun – Leška, Černoevič. Diváci: 456.

FC Vysočina: Jágrik – Svoboda, Vedral, Gabriel, Peřina (66. Křehlík) – Tureček, Lacko – Fila (71. Zahradník), Zoubele (79. Vítek), Ogiomade – Araujo-Wilson (79. Farka).

Vyškov: Kinský – Matys, Srubek, Štěpánek (75. Jambor), Němeček – Lahodný, Oulehla – Kanakimana (81. Dao), Alégué Elandi (81. Klesa), Fofana (75. Moučka) – Vintr (66. Lacík).

Štítky Vysočina Jihlava, Vyškov, druhá liga, fotbal, FC Vysočina Jihlava, HC Dukla Jihlava, MFK Vyškov