Počasí dnes23 °C, zítra21 °C
Pondělí 29. dubna 2024  |  Svátek má Robert

První ligová výhra od srpna. Duel se slávistickým béčkem rozhodl v poslední minutě Vedral

Fotbalisté Vysočiny mohli v pátek po šesti kolech znovu pocítit, jak chutná druholigové vítězství. V rámci 13. kola jej zásluhou Vedrala na poslední chvíli ukořistili proti rezervě pražské Slavie. Díky výhře 1:0 je Jihlava v neúplné tabulce sedmá.

Do první velké šance se dostal domácí Ogiomade, ale střílel doprostřed branky. Pro změnu mimo střílel ve skluzu jeho spoluhráč Selnar. Dostat Slavii do vedení pak odmítl Singhateh, který neproměnil samostatný únik. Nepoštěstilo se ani v závěru poločasu, kdy se zákrokem blýskl jihlavský brankář Jágrik.

Krátce po poločasu šly oba týmy do deseti, na své chování doplatili Selnar a Behenský. Otevřít skóre utkání pak mohl domácí Shudeiwa, z dobré pozice mířil hlavou nad. V další šanci se k míči nakonec nedostal Araujo-Wilson. Jihlavany nakonec v nastavení spasil Vedral, který zužitkoval Křehlíkovu přihrávku přesnou ranou k tyči.

FC Vysočina Jihlava - SK Slavia Praha B 1:0 (0:0)

Góly: 90+2. Vedral.

ČK: 56. Selnar – 56. Behenský.

Rozhodčí: Batík - Žurovec, Pospíšil. Diváci: 456.

Vysočina: Jágrik – Svoboda, Vedral, Piško, Peřina – Shudeiwa (75. Lacko), Tureček (85. Gabriel) – Křivánek (75. Křehlík), Selnar, Ogiomade (75. Fila) – Zoubele (69. Araujo-Wilson).

Slavia B: Dvořák – Trédl, Behenský, Švec, Labík – Kopáček (72. Nikl), Šubert (58. Hunal), Planka – A. Pudil, Singhateh, Šmiga.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!