Počasí dnes12 °C, zítra15 °C

Vysočina poprvé v sezóně za tři body, těsná výhra v Chrudimi ji posunula do středu tabulky

Tolik vzývané vítězství konečně přišlo. V dohrávce prvního kola dneska Vysočina uspěla na hřišti Chrudimi 2:1. Tento výsledek posunul jihlavský tým na osmou příčku druholigové tabulky.

Hosté byli v prvním poločase o něco lepší a po zásluze šli do vedení ve 32. minutě, kdy se po centru Smejkala prosadil hlavou stoper Vedral. Ve druhém poločase se Chrudim snažila o vyrovnaní a v 60. minutě se jí to povedlo po povedeném přímém kopu Vernera. Netrvalo však dlouho a radovali se zase Jihlavané - Lackovu střelu si ke své tyči srazil bránící bek. Vysočina pak přežila závěrečný tlak Chrudimi a připsala si první vítězství v sezóně.

MFK Chrudim - FC Vysočina Jihlava 1:2 (1:1)

Góly: 60. Verner – 32. Vedral, 66. Lacko.

Rozhodčí: Hanousek – Koval, Leška.

Chrudim: Mrázek – D. Hašek, Drahoš (74. Hlavsa), Vencl, Řezníček (58. Trávníček) – D. Breda (79. Látal), T. Dostálek (58. Sokol), Kesner, Verner – Mužík, Rybička.

FC Vysočina: Číž – Svoboda, Štefánek, Vlček, Horák – Červ, Lacko - Smejkal, Arroyo (66. Tureček), Peřina (90+2. Araujo-Wilson) - Vedral (87. Ritter). Náhradníci: Lancman – Chok, Pojezný, Růžička.