St 19. 8. 2026Ludvík
Krimi

FOTO: V jihlavském Tescu někdo ukradl box s penězi. Poznáte dvojici na fotce?

Lenka Dvořáková1 minuta čtení19. 8. 2026, 13:33
FOTO: V jihlavském Tescu někdo ukradl box s penězi. Poznáte dvojici na fotce?
Foto: Policie ČR, V jihlavském Tescu někdo ukradl box s penězi. Poznáte dvojici na fotce?

Jihlavští policisté žádají veřejnost o pomoc, a to v souvislosti s krádeží, k níž došlo v pátek 12. června krátce před 18:30 v obchodním domě v Brněnské ulici.

„Pachatelé zde odcizili volně postavený průhledný box, který se nacházel za vstupními vchodovými dveřmi do obchodního domu. Uvnitř boxu byla finanční hotovost nejméně ve výši 15 tisíc korun, kterou se podařilo vybrat v rámci veřejné sbírky. Box pachatelé vytrhli a z prostor obchodního domu vynesli. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Dále provedli ohledání místa činu a důkladné šetření za účelem zjištění nezbytných skutečností pro objasnění případu. Případ prověřovali, kdy shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky, včetně kamerových záznamů,“ popsala policejní mluvčí Dominika Mrkosová. 

A dodala, že v zájmu prověřování trestného činu krádeže policisté potřebují zjistit totožnost dvou mužů zachycených na fotografii. 

„Žádáme občany, kteří muže na fotografii poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybují, aby se přihlásili na tísňové lince 158 nebo přímo kontaktovali obvodní oddělení Jihlava na telefonním čísle 974 266 651,“ vyzývá mluvčí. 


Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

0

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení

Zatím žádné komentáře. Buďte první!

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
600 jídel, více komfortu pro kuchařky. Nahlédněte do nové kuchyně humpolecké školyVzdělání

600 jídel, více komfortu pro kuchařky. Nahlédněte do nové kuchyně humpolecké školy

Po rozsáhlé modernizaci je nyní kuchyně a jídelna České zemědělské akademie v Humpolci. Tu budou využívat nejen studenti a zaměstnanci školy, je určena také široké veřejnosti. Jak informovalo hejtmanství, tento gastroprovoz může nyní za den připravit až 600 jídel.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook