Pondělí, 1. září 2025, 17:01
Hmotná škoda ve výši přes 300 tisíc korun a sedm zraněných. To je bilance nedělních dopravních nehod, k nimž došlo na Vysočině.
První se stala kolem 14. hodiny na Žďársku, konkrétně u obce Jinošov. „Třiadvacetiletý řidič vozidla BMW jel po silnici ve směru od Velké Bíteše, při průjezdu zatáčkou zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti vyjel na nezpevněnou krajnici, následně strhl řízení, dostal s vozidlem smyk, který nezvládl, a sjel do silničního příkopu, kde poškodil směrové sloupky,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Řidič poté vjel na komunikaci a sjel mimo komunikaci do lesního terénu. Při dopravní nehodě se řidič zranil a byl převezen na ošetření do nemocnice. „Zranění utrpěl také jeho spolujedoucí, který byl převezen do nemocnice v Brně. Policisté provedli šetření. Dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla škoda za více než 200 tisíc korun,“ dodala Kroutilová s tím, že nehodu dále šetří policie.
Další výjezd měli záchranáři o hodinu později na Havlíčkobrodsku, a to kvůli nehodě, která se stala na silnici mezi obcemi Světlá nad Sázavou a Josefodol.
Pětačtyřicetiletá řidička vozidla Ford zřejmě v zatáčce přejela do protisměru a střetla se s protijedoucím automobilem Renault. „Při dopravní nehodě se zranila řidička fordu a zranění utrpěli také čtyři spolujedoucí ve vozidle Renault, převezeni byli na ošetření do havlíčkobrodské nemocnice. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. Škoda byla předběžně vyčíslena na 130 tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí k této nehodě.
Přivolaná policejní hlídka provedla u řidičů testy na alkohol, měly negativní výsledek. I tuto událost policisté dále šetří.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám